Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Mistrzostwa Świata w Karate we wrześniu w Szczecinie!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Mistrzostwa Świata w Karate we wrześniu w Szczecinie!

   W dniach 15-18 września br. do Szczecina zawitają najlepsi światowi karatecy. To za sprawą Mistrzostw Świata w Karate WKA, organizowanych w Netto Arenie.

   Co prawda do imprezy pozostało jeszcze trochę czasu, ale lokalni organizatorzy (Klub Karate Bushikan Szczecin) pracują w pocie czoła, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

   Niedawno powstał film promocyjny wydarzenia, pokazujący piękno sztuki Karate w malowniczych miejscach Szczecina (na Jasnych Błoniach, Wyspie Grodzkiej, na dachu Hanza Tower i nad Jeziorem Głębokie).

   W dniach 12-13 maja 2022 r. odbyła się także wizytacja obiektów Mistrzostw Świata WKA - Szczecin 2022, której dokonali: Sekretarz Generalny światowej federacji WKA Chris Galea (Malta) i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata WKA 2022 Paweł Bombolewski. Odwiedzili oni m.in. Oficjalne Hotele Mistrzostw oraz Halę Sportowo-Widowiskową ,,Netto Arena", gdzie doszło do podpisania kontraktu na organizację tej prestiżowej imprezy.

   Szczecin po raz kolejny został wyróżniony przyznaniem praw do organizacji tak dużego przedsięwzięcia w Karate - Bushikan organizował już Mistrzostwa Świata w 2014 r. (1400 zawodników z 34 krajów, z pamiętnym udziałem Prezydenta Lecha Wałęsy na Ceremonii Otwarcia) i Puchar Świata 2020 (490 zawodników z 12 krajów, jedyna impreza tej skali w Województwie Zachodniopomorskim w czasie epidemii Covid-19).

   Partnerami wydarzenia są Urząd Miasta Szczecin, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i Polskie Zjednoczenie Karate.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!