Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Karatecy Bushikanu z medalami kontynentalnego czempionatu

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Karatecy Bushikanu z medalami kontynentalnego czempionatu
   Tomasz Pawlikowski Mistrzem Europy w kumite shobu ippon seniorów, na trzecim miejscu podium Maciej Waryński.jpg
   Pomimo kontuzji palca, Maciej Waryński udanie zadebiutował w kategorii seniorów. Na zdjęciu walka z aktualnym Mistrzem Świata Margarettim.jpg
   Mikołaj Szarek na pierwszym stopniu podium European Children Games IKU 2023 w Słowenii.jpg

   Znakomity występ zanotowali zawodnicy Bushikanu Szczecin na Mistrzostwach Europy w Karate IKU, rozegranych w dniach 26-29 października w Novym Meście (Słowenia)!

   Nasi karatecy zdobyli w tej imprezie 3 złote, 4 srebrne i 16 brązowych medali, potwierdzając tym samym swój prymat na starym kontynencie. Ostatecznie Reprezentacja Polski uplasowała się na 4 miejscu w narodowej klasyfikacji generalnej Mistrzostw, w której wzięli udział karatecy z 20 krajów, rywalizujących przez 4 dni na 6 matach.

   Tytuły Mistrzów Europy zdobyli: Tomasz Pawlikowski (dwukrotnie) w kumite shobu ippon seniorów i jissen kumite seniorów oraz Jakub Skrzypek w kumite drużynowym shobu ippon kadetów.

   Tytuły V-ce Mistrzów Europy wywalczyli: Jakub Skrzypek (dwukrotnie) w kumite drużynowym shobu sanbon kadetów i kumite drużynowym rotation shobu sanbon kadetów, Jakub Piotrowski w kumite drużynowym shobu ippon juniorów oraz Patrycja Staszek w kumite drużynowym rotation shobu sanbon kadetek.

   Po brązowe medale Mistrzostw Europy sięgnęli: Jakub Piotrowski (czterokrotnie) w kumite shobu ippon juniorów, kata drużynowym seniorów, kumite drużynowym shobu sanbon juiorów i kumite drużynowym rotation shobu sanbon juniorów, Maciej Waryński (trzykrotnie) w kumite shobu ippon seniorów, kata drużynowym seniorów i kumite drużynowym shobu ippon seniorów, Małgorzata Czuba (dwukrotnie) w kata juniorek stylu Shotokan i kumite shobu sanbon juniorek +58 kg, Paweł Juraszek (dwukrotnie) w kata drużynowym seniorów i kumite drużynowym shobu ippon seniorów, Tomasz Pawlikowski (dwukrotnie) w kata drużynowym seniorów i kumite drużynowym shobu ippon seniorów, Weronika Kapler w kata seniorek stylu Shotokan, Piotr Lisewski w kata weteranów oraz Patrycja Staszek w kumite drużynowym shobu sanbon kadetek.

   Przy okazji Mistrzostw Europy w Novym Meście odbyły się także European Children Games IKU, na którym zawodnik Bushikanu Mikołaj Szarek zdobył złoty medal w kata chłopców 7 lat białe-pomarańczowe pasy.

   Trener Bushikanu i Reprezentacji Polski IKU Paweł Bombolewski: ,,Z uwagi na szereg kontuzji na krótko przed i w czasie Mistrzostw, nasze wyniki trzeba uznać za dobre. Wielu zawodników Bushikanu debiutowało w Słowenii w najbardziej prestiżowej konkurencji seniorów i debiut ten również można zaliczyć do udanych. Cieszę się z wyniku naszej Reprezentacji i mam nadzieję na jeszcze lepszy rezultat na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata IKU w Argentynie".

              

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!