Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Żagle 2022. Pierwszy dzień imprezy już prawie za nami

   Hanna Pieczyńska

   Hanna Pieczyńska

   Żagle 2022. Pierwszy dzień imprezy już prawie za nami

   Żagle 2022 rozpoczęte! Piątek to pierwszy dzień żeglarskiego święta. Wprawdzie pogoda tego dnia nie była idealna, lecz nie przeszkodziło to mieszkańcom oraz turystom tłumnie odwiedzić teren imprezy.

   Po obu stronach Odry zabawa trwała w najlepsze. Na Łasztowni nie można było przejść obojętnie obok wesołego miasteczka. Już z odległości kilkuset metrów dało się słyszeć odgłosy świetnej zabawy. Panoramę Szczecina można było podziwiać z największego w Polsce koła młyńskiego Wheel of Szczecin. Z kolei osoby o mocniejszych nerwach mogły się wyszaleć na ogromnej karuzeli.

   Z wielu atrakcji skorzystać mogli najmłodsi. W strefie dziecięcej przy Pomniku Adama Mickiewicza oprócz wodnych szaleństw dostępne były animacje, warsztaty oraz pokazy taneczne. Na Łasztowni, w strefie animacji ZWIK, można było wziąć udział w grach i zabawach związanych z wodą. Nie zabrakło zajęć o tematyce proekologicznej jak również zabaw edukacyjnych.

   Jasnym i głośnym punktem piątkowych wydarzeń był z całą pewnością pokaz musztry paradnej i wspólne wykonanie hejnału Szczecina przez orkiestry dęte. Po raz kolejny do Szczecina zjechały najlepsze orkiestry z całego kraju. Na Placu Solidarności, kilkaset osób w barwnych strojach przy odgłosie trąb, bębnów i wielu innych instrumentów, olśniły pokaźną widownię zgromadzoną na placu. Lokalne zespoły oraz Patrycja Markowska porwały do zabawy publiczność zgromadzoną przy scenie na Łasztowni, a na Wyspie Grodzkiej do późnych godzin nocnych, królowała będzie muzyka elektroniczna.

   Niekwestionowanymi gwiazdami piątkowego dnia były jednak bez wątpienia jednostki, które zacumowały przy szczecińskich nabrzeżach. Ta największa, czyli majestatyczny trójmasztowiec Gorch Fock zachwycił wszystkich.

   Co nasz czeka w sobotę?

   Drugi dzień Żagli zapowiada się równie interesująco. Będzie sportowo, smacznie oraz muzycznie. Nie może Was tam zabraknąć.

   Punktualnie o godzinie 9 rano, odbędzie się Bieg pod Żaglami. Biegaczy można będzie dopingować na skwerze na Łasztowni obok napisu „Szczecin”. Na Wyspie Grodzkiej pograć będzie można natomiast w rugby. Sport czeka także na najmłodszych na Placu Adamowicza. Duży basen oraz ślizgawka wodna gwarantują świetną zabawę.

   Od godziny 10 czynne będą stanowiska Jarmarku pod Żaglami, gdzie kupić będzie można m.in. pamiątki marynistyczne lub rękodzieło. Na Łasztowni łasuchów skuszą z całą pewnością potrawy jak i napoje z wielu zakątków świata. Koniecznie odwiedźcie strefę food tracków. Natomiast amatorzy chmielowego i złotego trunku jakim jest piwo, swoje miejsce znajdą z całą pewnością w Craft Beer Zone. Strefa będzie czynna od godziny 10 do późnych godzin nocnych. Dobre piwo, jedzenie a także muzyka gwarantowane.

   Z nabrzeża przy ulicy Jana z Kolna w godzinach 10-17 wyruszać będą rejsy wycieczkowe. To doskonała okazja do tego aby obejrzeć Szczecin oraz teren imprezy od innej, wodnej strony. Do zwiedzania dostępne będą także jednostki, które licznie przypłynęły do Szczecina. Jeśli zastanawiacie się jak wyglądają pokłady takich jednostek jak: Olander, ORP Iskra, Gorch Fock, Bryza H, Bonawentura, Kattenturm, Victoria, Amanda, Nawigator, ORP Toruń, holownik H11, Joanna Saturna, Generał Zaruski, Baltic Beauty – to jest to najlepsza okazja do tego aby to sprawdzić.

   Drugi dzień Żagli będzie równie muzyczny jak dzień pierwszy. Na Wałach Chrobrego o godzinie 11, odbędzie się przemarsz oraz prezentacja orkiestr dętych. W drugiej części dnia, orkiestry przeniosą się na scenę do Teatru Letniego, gdzie odbędzie się konkurs oraz wręczenie nagród w ramach V Festiwalu Orkiestr Dętych Szczecin 2022 o Puchar Prezydenta Miasta Szczecina. Klimat morskich opowieści udzieli się z całą pewnością wszystkim, którzy odwiedzą sceną szantowo-folkową. Zagrają m.in. Klang, The Nierobbers, Ryczące 20. Scena na Łasztowni to koncerty z udziałem zespołów lokalnych oraz wieczorny koncert Viki Gabor.

    Widzimy się w sobotę!

   ZOBACZ GALERIĘ

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!