Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Wielki sukces Kuby!

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Wielki sukces Kuby!

   Kuba Guźlecki, członek Regatowej Reprezentacji Szczecina, kolejny raz dał nam powody do radości. Wygrał windsurfingowe regaty w klasie Formuła Foil 7.0. Gratulujemy!

   Kuba Guźlecki trenuje w Centrum Żeglarskim. Ma 15 lat i przed sobą - bez wątpienia - wielką sportową karierę. W ubiegłym roku otarł się o podium mistrzostw świata. Zawodnik Regatowej Reprezentacji Szczecina zajął we Włoszech czwarte miejsce. Teraz, podczas ostatniej eliminacji do Mistrzostw Polski Formuła Foil w Gdyni, nie dał szans rywalom i po rozegraniu 9. wyścigów zajął pierwsze miejsce.

   - To bez wątpienia był najlepszy występ Kuby w tym roku, choć nie obyło się bez problemówmówi trener młodego zawodnika, Michał Maciaszczyk.Początkowo regaty miały być dwudniowe i planowanych było po sześć wyścigów dziennie. Pierwszego dnia było za mało wiatru i je odwołano. Pamiętajmy, że w windsurfingu na foilach pływa się szybciej. Ostatecznie drugiego dnia zrobili dziewięć wyścigów. W pierwszym Kuba przypłynął siódmy, w kolejnych, które były na trasie slalomowej było już znacznie lepiej. Finalnie Kuba okazał się najlepszy.

   Ten rok może przynieść jeszcze jeden bardzo istotny tytuł. Już niebawem odbędą się mistrzostwa Polski.

   - Wygrane regaty to dobry prognostykprzyznaje Maciaszczyk.Teraz mamy chwilę wolnego, później jedziemy na zgrupowanie do Pucka. Kilka rzeczy musimy jeszcze udoskonalić. Po zeszłorocznym sezonie, gdzie chłopak prawie wszystko wygrywał, a jak nie to stał na podium lub był bardzo blisko, postawiłem na coś innego. Nie zależy nam aż tak bardzo na zwycięstwie we wszystkim, a chcemy by forma dopisała przede wszystkim na zbliżających się mistrzostwach. Wierzę, że Kuba już niebawem ponownie sprawi, że o Szczecinie w środowisku windsurfingowców znowu będzie głośno.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!