Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Niebawem rusza nabór do Regat Prezydenta Miasta

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Niebawem rusza nabór do Regat Prezydenta Miasta
   Post FB IG.png
   P1770733.JPG
   P1770902.JPG

   Już 5 czerwca ruszy nabór do Regat o Puchar Prezydenta Miasta. Regaty organizowane są z okazji największego święta morskiego tego lata czyli Żagli 2023 - Żeglarski Szczecin zaprasza.

   Regaty to nowe wydarzenie na żeglarskiej mapie Szczecina. Żeglarze 19 sierpnia będą rywalizowali na Jeziorze Dąbie w klasach: OPEN I, OPEN II i OPEN III. Do udziału w regatach zapraszamy jachty o długości nie przekraczającej 15 metrów.

   Wręczenie pucharu z rąk Prezydenta Miasta Szczecin odbędzie się 20 sierpnia, zaraz po uroczystości uczestnicy udadzą się na widowiskową paradę. Dla uczestników regat przygotowaliśmy bezpłatne miejsca postoju na Wałach Chrobrego oraz mnóstwo atrakcji w strefie brzegowej.

   Formularz aplikacyjny dla jachtów znajduje się na stronie internetowej Przyjazny Port: https://przyjaznyportszczecin.pl/formularz-aplikacyjny/ Oprócz formularza aplikacyjnego na stronie znaleźć można także pakiet usług dla żeglarzy. Zgłoszenia do regat przyjmujemy do 7 sierpnia; liczba miejsc ograniczona.

   Regaty organizowane są z okazji największego święta morskiego tego lata czyli Żagli 2023 – Żeglarski Szczecin zaprasza. Dwudniowa impreza rozpocznie się 18 sierpnia. U stóp Wałów Chrobrego i na Łasztowni zacumują jednostki, które przypłyną do Szczecina z gościnną wizytą. Spodziewanych jest kilkanaście żaglowców z Polski, Niemiec, Finlandii i Holandii, a także okręty z 3 Flotylli Okrętów w Gdyni i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

   W ramach Żagli organizowane są rożne strefy aktywności dla dzieci i rodzin, Festiwal Orkiestr Dętych, a także koncerty na scenach głównej i szantowej. Dla odwiedzających dostępny będzie Jarmark pod Żaglami wraz ze strefą Food Trucków i Strefa Artystów. Od kilku lat stałym i cieszącym się olbrzymim zainteresowaniem odwiedzających jest Craft Beer Zone, gdzie można skosztować rzemieślniczych browarów z całej Polski.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!