Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   21°

   Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie. Trwa nabór zgłoszeń

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Od 10 stycznia trwa nabór zgłoszeń do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina. Wyróżnienia zostaną przyznane w 9 kategoriach.

   2023 zapisał się jako rok pełen żeglarskich wypraw, dokonań, dalekich rejsów i niesamowitych osiągnięć. To idealny czas na podsumowanie i docenienie żeglarskich wypraw. Przed nami kolejna edycja Nagród Żeglarskich. Wyróżnienia przyznawane są żeglarzom z Pomorza Zachodniego i Pomorza Przedniego za wyjątkowe osiągniecie dokonane w roku poprzednim.

   - Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecin są ukłonem w kierunku środowiska żeglarskiego i mają na celu popularyzację żeglarstwa i jego tradycji; uhonorowanie ważnych osiągnięć żeglarskich (w tym związanych z Pomorzem Zachodnim i Pomorzem Przednim); kształtowanie i rozwijanie świadomości morskiej i wyróżnienie dokonań w dziedzinie wychowania morskiego dzieci i młodzieży - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. 

   10 stycznia ruszył nabór kandydatów do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina za rok 2023. Formularze będą przyjmowane do 15 lutego 2024. Zwycięzców poznamy 16 marca.

   Nagrody zostaną wręczone w 9 kategoriach:

   • Nagroda Główna - Nagroda im. kapitana Ludomira Mączki;
   • Rejs Roku – Nagroda imienia Wyszaka (fundatorem nagrody jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski);
   • Żeglarz Roku (fundatorem Nagrody jest ZOZŻ);
   • Regatowiec Roku – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Kuby Jaworskiego;
   • Popularyzator Żeglarstwa – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Haski;
   • Nagroda Kota Umbriagi;
   • Trener Roku – Nagroda imienia Teodora Czarneckiego;
   • Wydarzenie Żeglarskie;
   • Żeglarska Nagroda Specjalna imienia Aleksandra Doby.

    

   Zgłoszenia prowadzone są za pośrednictwem elektronicznego formularza pod linkiem https://www.accredi.pl/nagrodyzeglarskie. Można też pobrać ze strony http://nagrodyzeglarskie.szczecin.pl/ druk zgłoszeniowy oraz wysłać go pocztą na adres: nagrody.zeglarskie@zstw.szczecin.pl Zgłoszenia do poszczególnych nagród trwają do 15 lutego. Kandydatów mogą zgłaszać mieszkańcy Szczecina, województwa zachodniopomorskiego i Pomorza Przedniego, a w przypadku Nagrody imienia kapitana Ludomira Mączki, także mieszkańcy całej Polski. Prócz tego kandydatów zgłaszać mogą także: członkowie kapituły oraz instytucje publiczne, związki, stowarzyszenia, fundacje, organizacje i kluby żeglarskie. Spośród nadesłanych kandydatur wyłonieni zostaną nominowani do poszczególnych wyróżnień.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!