Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Komu zostaną przyznane Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina?

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Komu zostaną przyznane Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina?

   Trwają zgłoszenia do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina. Do 15 lutego przyjmowane są formularze zgłoszeniowe, spośród których kapituła wybierze nominowanych.

   Pierwsze zgłoszenia już wpłynęły. Kto jeszcze nie opisał swojego kandydata do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina ma na to czas do 15 lutego. To właśnie wtedy przyjmiemy ostatnie zgłoszenia i przekażemy je do rozpatrzenia kapitule. 2023 zapisał się jako rok pełen żeglarskich wypraw, dokonań, dalekich rejsów i niesamowitych osiągnięć.

   Przypomnijmy, wyróżnienia w Międzynarodowych Nagrodach Żeglarskich przyznawane są żeglarzom z Pomorza Zachodniego i Pomorza Przedniego za wyjątkowe osiągniecie dokonane w roku poprzednim. Nagrody są ukłonem w kierunku środowiska żeglarskiego i mają na celu popularyzację żeglarstwa i jego tradycji; uhonorowanie ważnych osiągnięć żeglarskich (w tym związanych z Pomorzem Zachodnim i Pomorzem Przednim); kształtowanie i rozwijanie świadomości morskiej i wyróżnienie dokonań w dziedzinie wychowania morskiego dzieci i młodzieży.

   Nagrody zostaną wręczone w 9 kategoriach:

   • Nagroda Główna - Nagroda im. kapitana Ludomira Mączki;
   • Rejs Roku – Nagroda imienia Wyszaka (fundatorem nagrody jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski);
   • Żeglarz Roku (fundatorem Nagrody jest ZOZŻ);
   • Regatowiec Roku – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Kuby Jaworskiego;
   • Popularyzator Żeglarstwa – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Haski;
   • Nagroda Kota Umbriagi;
   • Trener Roku – Nagroda imienia Teodora Czarneckiego;
   • Wydarzenie Żeglarskie;
   • Żeglarska Nagroda Specjalna imienia Aleksandra Doby.

    

   Zgłoszenia prowadzone są za pośrednictwem elektronicznego formularza pod linkiem https://www.accredi.pl/nagrodyzeglarskie. Można też pobrać ze strony http://nagrodyzeglarskie.szczecin.pl/ druk zgłoszeniowy oraz wysłać go pocztą na adres: nagrody.zeglarskie@zstw.szczecin.pl Zgłoszenia do poszczególnych nagród trwają do 15 lutego. Kandydatów mogą zgłaszać mieszkańcy Szczecina, województwa zachodniopomorskiego i Pomorza Przedniego, a w przypadku Nagrody imienia kapitana Ludomira Mączki, także mieszkańcy całej Polski. Prócz tego kandydatów zgłaszać mogą także: członkowie kapituły oraz instytucje publiczne, związki, stowarzyszenia, fundacje, organizacje i kluby żeglarskie. Spośród nadesłanych kandydatur wyłonieni zostaną nominowani do poszczególnych wyróżnień.

   Formularze będą przyjmowane do 15 lutego 2024. Zwycięzców poznamy 16 marca.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!