Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   15°

   Fantastyczny występ na Placu Solidarności

   Hanna Pieczyńska

   Hanna Pieczyńska

   Fantastyczny występ na Placu Solidarności

   Muzykę słychać już z odległych miejsc, nawet poza centrum miasta. Wesołe, barwne zespoły z całej Polski rozpoczęły na placu Solidarności V Festiwal Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin.

   Wspólny występ zrobił na zebranych gościach ogromne wrażenie. Podchodzili nawet ci, którzy nie mieli w planie podziwiania występów muzyków. Uroczyste otwarcie potwierdziło, że do Szczecina przyjechali artyści posiadający niezwykłe umiejętności. Gra na instrumencie nie jest łatwa, ale połączona z marszem i układem choreograficznym to już zupełna abstrakcja dla większości zebranych. Oklaski, a nawet okrzyki, pokazywały zachwyt widzów.

   Musztra paradna to wyreżyserowany pokaz. Układ zależny jest od ilości osób, umiejętności i miejsca, gdzie jest pokazany. Okazały Plac Solidarności jest zatem doskonałym miejscem na tego typu wydarzenia, tym bardziej jeśli do wykonania są popisy konkursowe. Jest to bardzo widowiskowa część spektaklu. Uczestnicy pokazów przygotowują się niemal cały rok i regularnie, za swoją ciężką pracę, nagradzani są gromkimi brawami. W Szczecinie kilkuset artystów z 8 miejscowości ocenia czteroosobowe jury. Liczy się wyraz artystyczny, synchronizacja, muzyka, strój – jednym słowem wszystko!

   Festiwal rozpoczął się w piątek 19 sierpnia o godzinie 18:00 wykonanym wspólnie na placu Solidarności hejnałem miasta.

   W sobotę o godzinie 11:00 będzie można podziwiać prezentacje zespołów na Wałach Chrobrego.

   Na rozdanie nagród przeniesiemy się do najpiękniejszego amfiteatru w Polsce. Od 16:30 odbywać się będą tam koncerty orkiestr i ogłoszenie zwycięzców. Będzie to okazja nie tylko do zobaczenia kto zwyciężył w konkursie, ale również obejrzenia w pełnej okazałości Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec.

   W niedzielę o godzinie 11:00 przeniesiemy się już na Łasztownię, gdzie drużyny zaprezentują się raz jeszcze – tym razem przy wizytówce Szczecina - dźwigozaurach.

   Do Szczecina przejechało osiem grup z całej Polski, a artyści pokonali setki kilometrów, żeby zaprezentować się na najbardziej barwnym i pozytywnym żeglarskim święcie. To już stały punkt naszego programu, a wykonawców co roku oklaskują i podziwiają tłumy turystów i mieszkańców naszego miasta. Konkurs został podzielony na występy estradowe i pokaz musztry orkiestrowej. 

   ZOBACZ GALERIĘ

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!