Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Zmarła Maria Ilnicka – Mądry

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Zmarła Maria Ilnicka – Mądry

   Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 20 marca 2023 r. zmarła Maria Ilnicka – Mądry – Pełnomocniczka prezydenta Miasta ds. Polityki Społecznej i Zdrowotnej, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

   Maria Ilnicka-Mądry wielu szczecinianom kojarzyła się przede wszystkim jako lekarz. Ukończyła studia medyczne na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, kształciła się także w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia na Uniwersytecie Warszawskim. Uzyskała doktorat z zakresu nauk medycznych.

   Poza leczeniem, zajmowała się również kształceniem również kolejnych pokoleń młodych lekarzy na swojej macierzystej uczelni, która w międzyczasie została przekształcona w Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie. Przez 17 lat,  do 2014 roku, pełniła również funkcję dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 PUM przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie.

   - Trudno wymienić wszystkie Jej zasługi. Uśmiechnięta, wyjątkowa, dobra dusza towarzystwa, niezwykle lubiana i szanowana. Tytan pracypowiedział Piotr Krzystek – prezydent Szczecina.Jestem dumny, że spotkałem Ją na swojej drodze.

   Maria Ilnicka – Mądry objęła funkcję doradcy Piotra Krzystka w 2015 roku.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!