Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   ZDiTM: 6 wyjazdów dziennie w ramach zdarzeń szczególnych

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   ZDiTM: 6 wyjazdów dziennie w ramach zdarzeń szczególnych

   Krzesło, koc, ubrania, donica z kwiatami i kosz na śmieci, nie zabrakło także desek i cegieł. Nie jest to lista zakupów wyposażenia domu, a przykładowe rzeczy, które służby usuwają z jezdni. Czasami fantazja i bezmyślność ludzi nie zna granic.

   Każdego dnia średnio 6 razy miejskie służby wyjeżdżają do zdarzeń szczególnych, czyli usuwania różnych przeszkód zagrażających uczestnikom ruchu drogowego w Szczecinie. Rocznie na takie działania ZDiTM przeznacza blisko 500 tysięcy złotych. Tylko do połowy listopada do usuwania skutków kolizji było prawie 1000 wyjazdów, uprzątnięto prawie 200 martwych kotów, 57 saren i 50 dzików.

   - Były także psy, borsuki, fretki, jelenie, lisy, łabędzie i wiele innych gatunków zwierząt - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Niestety poza sytuacjami losowymi związanymi z kolizjami i wypadkami zdarzają się również działania osób nieodpowiedzialnych i lekkomyślnych.

   Poza wymienionymi już rzeczami, w ostatnich latach służby były wzywane także do usunięcia z jezdni beczki, płyt nagrobnych, ławki, a nawet ToiToia!

   Jak widać fantazja mieszkańców naszego miasta często powoduje niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego. Apelujemy zatem do kierowców, pieszych i rowerzystów. Jeśli widzą coś nietypowego na jezdni, prosimy o telefon do Dyspozytora Centrali Ruchu lub Straży Miejskiej.

   Zakres prac w ramach zdarzeń szczególnych obejmuje usuwanie wszelkich zanieczyszczeń oraz wszelkich przeszkód powstałych w wyniku:

   - zdarzeń losowych,

   - katastrof naturalnych (katastrofa naturalna to zdarzenie związane z działaniem sił natury w szczególności wyładowania atmosferyczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, osuwiska ziemi)

   - aktów wandalizmu

   - uprzątnięcie padliny zwierząt padłych w wyniku kolizji drogowych

    

   Wyjazd służby dyżurnej powinien nastąpić maksymalnie w ciągu 60 minut od chwili przyjęcia zgłoszenia od Dyspozytora Centrali Ruchu. Wykonawca likwiduje zdarzenie szczególne w obiektywnie najkrótszym czasie, ale nie dłużej niż 4 h od chwili zgłoszenia.

   W postępowaniu, który ma wyłonić wykonawcę na rok 2023 wzięły udział 2 firmy. Vicaro Sp. z o.o. Cena: 544.320,00 zł brutto oraz Usługi Porządkowe Eugeniusz Fabiszewski, Łukasz Szynalik, Mateusz Fabiszewski Sp. cywilna Cena: 429.588,00 zł brutto.

   Kwota przeznaczona na zadanie to 468 084,24 zł brutto. Trwa analiza ofert.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!