Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   „Zaprojektuj przyszłość miasta” - Szczeciński Budżet Obywatelski 2023

   Sylwia Cyza-Słomska

   Sylwia Cyza-Słomska

   31 maja dokładnie o godz. 12.00 rusza nabór projektów do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Na zgłoszenie swoich pomysłów mieszkańcy będą mieli czas do 30 czerwca. Do zagospodarowania jest ponad 17 milionów. Zapraszamy!

   Ścieżka rowerowa, plac zabaw, siłownia pod chmurką, a może festyn? Jeśli masz pomysł na działanie lub inwestycję w swojej okolicy już dziś możesz zacząć przygotowania do zgłoszenia swojego pomysłu w kolejnej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

   Wystarczy mieć pomysł na inwestycje lub działanie w obszarze lokalnym lub ogólnomiejskim, zebrać minimalną liczbę 10 podpisów na liście poparcia i w podanym terminie zgłosić swój wniosek do magistratu. Każdy mieszkaniec może złożyć nieograniczoną liczbę propozycji.

   - W tym roku, oprócz niewielkich zmian w granicach 9 obszarów lokalnych, a co za tym idzie wysokości środków przeznaczonych na te obszary (sposób naliczania środków pozostaje bez zmian) obowiązują takie same zasady jak w poprzednich latach – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. –Mamy nadzieję, że tegoroczny podział  jeszcze lepiej sprosta potrzebom mieszkańców.

   Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to 17 520 000 zł.

   Projekty mogą być:

   - ogólnomiejskie – takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy, na które przeznaczono 30% środków.

   - lokalne - na które przeznaczono 70% środków.

        Podział środków został rozdysponowany pomiędzy 22 obszary lokalne. 

   Wnioski można składać od 31 maja (od godz. 12.00) do 30 czerwca 2022 r. (do godz. 15.30) drogą ELEKTRONICZNĄ, logując się na stronie www.sbo.szczecin.eu, lub tradycyjnie poprzez wypełnienie papierowego  formularza zgłoszeniowego i złożenie go w siedzibie lub filii Urzędu Miasta.

   Wszelkie informacje na temat SBO oraz tegorocznych działań w ramach Akademii będą opublikowane na stronie www.sbo.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!