Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Zapraszamy na zwierzaczkową środę w Śródmieściu

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Zapraszamy na zwierzaczkową środę w Śródmieściu

   W środę, 13 grudnia zapraszamy na zwierzaczkową środę w Śródmieściu! Tego dnia będziemy rozmawiać z ludźmi ze szczecińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. A do 13 grudnia ŚRODEK wraz z kawiarnią MOZAIKA prowadzą zbiórkę dla podopiecznych TOZu!

   Tego dnia będzie można porozmawiać z ludźmi ze szczecińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i zapytać ich o:

   - adopcję bezdomniaków (jak mądrze adoptować, jak się do tego przygotować, jak TOZ może pomóc?),

   - pomoc zwierzętom bezdomnym (co zrobić na widok biegających samotnie po mieście zwierzaków, czy reagować na psy pozostawione pod sklepem na mrozie i co zrobić gdy znajdziemy przejechanego kotka),

   - możliwości wsparcia TOZ (datki, wolontariat itp.).

   Będzie też okazja porozmawiać o tym, jak to jest być organizacją tego typu w Szczecinie.

   Spotkanie odbędzie się w środę 13 grudnia o godz. 18.00 w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim (ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1). Udział bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

   A od 4 do 13 grudnia ŚRODEK wraz z kawiarnią MOZAIKA prowadzą zbiórkę dla podopiecznych TOZu!
    

   Co jest potrzebne?

   Jak piszą sami wolontariusze TOZ: „Potrzebujemy koce, ręczniki, kołdry, prześcieradła, podkłady, ręczniki papierowe, rękawiczki jednorazowe, zabawki, smaczki i karmy. Najbardziej kocia karma, ale nie pogardzimy żadną, wiemy i rozumiemy jak wygląda ogólna sytuacja w kraju, i jeżeli ktoś chce wesprzeć nas nawet karmą z marketu też będziemy wdzięczni.”

   Można przynieść to, co samotnym zwierzakom najbardziej jest potrzebne do ŚRODKA (we wtorki i środy od 17.00 do 19.00, ul. Królowej Jadwigi 43/u1) lub do Mozaiki (od wtorku do niedzieli od 10.00 do 20.00, ul. Śląska 43/U1, wejście od Jagiellońskiej). Potrzeby są wielkie i nie ma czegoś takiego jak zbyt mała pomoc. 

   Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji 2023-2024”, koordynowanego przez Stowarzyszenie „Oswajanie miasta” i współfinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!