Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Zaplanuj wydarzenie na Święto Śródmieścia i zgarnij mikrofinansowanie

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Zaplanuj wydarzenie na Święto Śródmieścia i zgarnij mikrofinansowanie

   Stowarzyszenie „Oswajanie miasta” i ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki ogłaszają konkurs na wydarzenia, które odbędą się w ramach 6. Święta Śródmieścia w ostatni weekend października. Dla najciekawszych pomysłów przewidziano wsparcie finansowe.

   „Przed nami kolejna edycja Święta Śródmieścia i jak co roku chcemy zaprosić osoby mieszkające w Szczecinie do współtworzenia programu – tym razem jednak w zupełnie innej formie”! – zapowiada Paulina Stok-Stocka, prezeska Stowarzyszenia „Oswajanie miasta”, które ogłosiło nabór pomysłów na wydarzenia w ramach Święta. Organizacja wesprze realizację co najmniej sześciu wybranych inicjatyw.

   „Może być to wystawa, warsztat, uliczny happening lub inne wydarzenie, które stanie się częścią oficjalnego programu i będzie promowane przez nas jako jeden z punktów Święta Śródmieścia. Dlatego ważne jest, by zgłaszane działania miały charakter otwarty dla wszystkich i niekomercyjny” – dodaje Paulina. Pomysł musi być zrealizowany na terenie osiedli Centrum, Śródmieście-Zachód lub Turzyn w terminie od 27 do 29 października 2023 roku. Działanie zgłosić może każdy: indywidualna osoba, grupa nieformalna, organizacja, instytucja czy firma. Łączna pula środków to 6.000 zł, a jedno wydarzenie może otrzymać maksymalnie 1.000 zł.

   Aby zgłosić udział w konkursie wystarczy wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie: https://bit.ly/SzescSrodmiescie. Nabór pomysłów trwa do środy 11 października do końca dnia. Wyniki ogłoszone zostaną w ciągu dwóch dni od zakończenia naboru. Regulamin można znaleźć tutaj: https://bit.ly/regSzesc. Dla tych, którzy chcieliby skonsultować pomysł przed jego złożeniem przewidziano konsultacje w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim (ul. bł. Królowej Jadwigi 43/U1) 10 i 11 października w godz. 17:00-19:00. Organizatorzy są też do dyspozycji pod mailem kontakt@oswajaniemiasta.pl oraz w social mediach (fb, insta).

   Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Oswajanie miasta”. Konkurs finansowany jest ze środków Gminy Miasto Szczecin, w ramach zadania „Sześć Śródmieście! Działania animacyjne na obszarze rewitalizacji”. Święto Śródmieścia to organizowane corocznie wydarzenie, które odbywa się na terenie trzech śródmiejskich osiedli: Centrum, Śródmieście-Zachód lub Turzyn i ma na celu promować śródmiejskie życie w Szczecinie przez organizację ciekawych wydarzeń w nieoczywistych miejscach.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!