Zanurz się w wirtualną rzeczywistość razem z Fundacją Szczecin_LAB

Robert Duchowski

Jeśli chcesz wiedzieć, jak rozwija się rynek VR i AR w naszym regionie i nie tylko, Fundacja Szczecin_LAB zaprasza na ciekawe wydarzenie online.
Będziesz miał okazję posłuchać osób, które zajmują się VR-em i AR-em na co dzień. W dalszej części projektu będziesz tworzył rozwiązania oparte na tych dwóch technologiach. Pierwsze planowane wydarzenie odbędzie się online 12.01.2022.
Zarejestruj się tutaj, wtedy nic Cię nie ominie: https://www.subscribepage.com/project_vr_ar.
Dlaczego warto uczestniczyć w projekcie?
Dowiesz się, jak wygląda praca z technologiami VRi AR, od osób pracujących w tej branży.
Zobaczysz, jak rozwija się VRi AR w Twoim regionie, czy warto inwestować w te technologie.
Pomożesz stworzyć wirtualną przestrzeń dla Fundacji Szczecin_LAB lub aplikację dla Uniwersytetu w Greifswaldzie.
Będziesz miał okazję uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach prowadzonych przez Akademię Sztuk Pięknych w Szczecinie.
Projekt jest realizowany przez Fundację Szczecin_LAB we współpracy z Uniwersytetem w Greifswaldzie i Makerspace Greifswald. Celem projektu jest pokazanie, że technologie VR i AR, mogą umożliwić ciekawą współpracę transgraniczną. Szczególnie w czasach ograniczonego kontaktu. W ramach projektu jedna, jak i druga strona będzie prowadziła bezpłatne warsztaty, we współpracy z Akademią Sztuki w Szczecinie.
Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).
Co należy zrobić, by wziąć udział?
Żeby wziąć udział w projekcie, należy zarejestrować się na stronie: https://www.subscribepage.com/project_vr_ar. Projekt jest realizowany w języku angielskim, ponieważ tworzymy go w ramach współpracy transgranicznej. Znajomość języka angielskiego będzie niezbędna do zrozumienia prelegentów, jak i uczestników projektu. Wydarzenie jest organizowane online, więc będzie potrzebny smartfon, laptop lub inny urządzenie umożliwiające komunikację.
Czym się różni VRod AR?
VR (virtual reality) to wirtualna rzeczywistość, czyli komputerowo wygenerowany trójwymiarowy świat, który możemy oglądać w 360 stopniach. AR (augmented reality) oznacza rzeczywistość rozszerzoną. Jest to odmienna technologia, która polega na „nałożeniu” w czasie rzeczywistym elementów świata stworzonego za pomocą komputera na świat realny, widziany za pomocą kamery.*
W ramach projektu Uniwersytet w Greifswaldzie będzie zajmował się technologią AR, a Fundacja Szczecin_LAB technologią VR.
* https://www.vrpoint.pl/baza-wiedzy/czym-rozni-sie-ar-od-vr/