Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Żagle 2023: Wpływamy na szerokie wody atrakcji

   Tomasz Kuczyński

   Tomasz Kuczyński

   Żagle 2023: Wpływamy na szerokie wody atrakcji

   Żagle 2023 na dobre się rozkręcają. Sobota będzie dniem pełnym atrakcji i ciekawych wydarzeń. Zobaczcie, co czeka dziś na Was przy szczecińskich nabrzeżach!

   Po fantastycznej rozgrzewce pierwszego dnia imprezy sobotę rozpoczęliśmy na sportowo. Pierwszym punktem niezwykle bogatego programu był Bieg pod Żaglami. Bulwary to idealne miejsce do cumowania, ale także świetne trasy biegowe, które od kilku lat przemierzają szczecińscy biegacze. Bieg pod Żaglami to połączenie dwóch pasji. Podczas biegu zawodnicy mieli do pokonania 5 km trasę wśród pięknych żaglowców z Nabrzeża Pasażerskiego, przez ulicę Jana z Kolna i most pontonowy na Bulwary.

   O godzinie 9 na Jeziorze Dąbskim wystartowały także żeglarskie Regaty o Puchar Prezydenta Miasta. W zawodach wezmą udział jachty o długości do 15 metrów. Na starcie zamelduje się 19 załóg. Uczestnicy wystartują w trzech kategoriach. Po zakończeniu wyścigów zawodnicy popłyną w stronę Wałów Chrobrego. Zwycięzców poznamy w niedzielę.

   Sobota to także dzień, w którym z bliska będzie można zobaczyć z bliska zacumowane jednostki. W godzinach od 11 do 19 dla zwiedzających udostępnione zostaną pokłady. Przez cały dzień będą się także odbywały rejsy jednostkami. Bilety rozeszły się jak świeże bułeczki!

   O godzinie 15 w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec zakończymy VI Festiwal Orkiestr Dętych Szczecin 2023 o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin. Posłuchamy koncertów estradowych, a dodatkowo orkiestry odegrają wspólnie hejnał Szczecina. Z kolei o godzinie 18 na pokładzie żaglowca Baltic Beauty wręczone zostaną Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie.

   Przez cały dzień działać będzie Jarmark pod Żaglami, Food Port, Festiwal Smaków Food Trucków, Craft Beer Zone, Strefa Dziecięca i wesołe miasteczko.

   Nie zabraknie też wrażeń muzycznych – o godzinie 16 wystartują koncerty na scenie Szantowej i folkowej przy Centaurze, z kolei wieczorem na Scenie na Łasztowni wystąpi zespół STORO, a gwiazdą wieczoru będzie młoda wokalistka Bryska. Miłośników tanecznej muzyki i dobrej zabawy zapraszamy też na Wyspę Grodzką gdzie o godzinie 20 rozpocznie się impreza.

   Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia dostępny na zagle.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!