Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Żagle 2023: Ostatnie podmuchy wiatru w nasze żagle

   Tomasz Kuczyński

   Tomasz Kuczyński

   Żagle 2023: Ostatnie podmuchy wiatru w nasze żagle

   Przed nami słoneczna i ciepła niedziela, czyli ostatni dzień Żagli 2023. Jeśli do tej pory nie odwiedziliście lewego lub prawego brzegu Odry, to nie zwlekajcie dłużej i czym prędzej gnajcie na Bulwary, Łasztownie oraz na Wały Chrobrego.

   Stałym punktem dnia jest możliwość rejsu na jednej z wieli jednostek, które cumują przy szczecińskich nabrzeżach. Na swoje pokłady zapraszają m.in. Generał Zaruski, Victoria czy Baltic Beauty. Rejsy realizowane są przy Nabrzeżu Pasażerskim w godzinach 11:00-15:30.

   O godzinie 12:00 zapraszamy na Łasztownie, by po raz ostatni zobaczyć na żywo uczestników biorących udział w VI Festiwalu Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Miasta Szczecina. Pokaz musztry paradnej połączony z przemarszem wszystkich orkiestr będzie niezwykle barwnym widowiskiem.

   Przez cały dzień działać będzie Jarmark pod Żaglami, Food Port, Festiwal Smaków Food Trucków, Craft Beer Zone i wesołe miasteczko. To tutaj będzie się można wyszaleć, zjeść oraz napić czegoś dobrego i przy okazji kupić kilka pamiątek.

   Warto również zajrzeć z dziećmi na Plac Mickiewicza do strefy dziecięcej, gdzie oprócz całej masy atrakcji zobaczyć można wystawę „Moda w paski”. Strefa dziecięca będzie czynna do godziny 19:00.

   O godzinie 13:00 na Wyspie Grodzkiej odbędzie wręczenie nagród uczestnikom Regat o Puchar Prezydenta Miasta Szczecina.

   Punktem kulminacyjnym dnia będzie parada na Odrze, podczas której jednostki zaprezentują się w całej swojej okazałości. Początek o godzinie 16:00. Nie możecie tego przegapić!

   Niedzielną zabawę umilą nam muzyczne brzmienia. Od godziny 14:00 szantowo folkowe rytmy porwą widownię na scenie zgromadzonej przy Centaurze. Zagrają WIKINGOWIE, The Nierobbers, EKT Gdynia, Ryczące Dwudziestki, Swing Lovers. Wieczorem na głównej scenie na Łasztowni wystąpią Kamil Hussein oraz gwiazda wieczoru Julia Pietrucha. Natomiast na Wyspie Grodzkiej do godziny 23:00 królować będzie muzyka elektroniczna.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!