Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Żagle 2023: Jesteśmy na fali świetnej zabawy!

   Tomasz Kuczyński

   Tomasz Kuczyński

   Żagle 2023: Jesteśmy na fali świetnej zabawy!

   Nie zawiedli goście, atrakcje i pogoda. Wszystko udało się znakomicie, a żaru żeglarskich emocji nie ugasiły nawet wodne kurtyny. Sobota się kończy, ale endorfiny u wszystkich, którzy odwiedzili nasze wydarzenie jeszcze długo będą się utrzymywać na wysokim poziomie.

   Dzień zaczął się na sportowo. Zawodnicy, którzy stanęli na starcie przygotowanego przez nas biegu mieli do pokonania dystans 5 km. Na najmłodszych biegaczy czekał Kot Umbriaga, który kiedyś żeglował, a dzisiaj razem z najmłodszymi, promuje zdrowy i aktywny tryb życia. Spragnieni uczestnicy biegu mogli się napić kranówki, którą przygotował ZWiK.

   Jezioro Dąbie opanowali żeglarze. 19 jednostek o długości do 15 metrów wzięło udział w Regatach o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin. Uczestnicy wystartowali w trzech kategoriach, ale tutaj miejsca nie mają znaczenia. Liczyła się współpraca na pokładach i walka z pogodą, bo wiatr nie tyle przeszkadzał, co go nie było.

   Piękne, żeglarskie święto to najlepszy czas na rozdanie Międzynarodowych Nagród Żeglarskich. Zwycięzcy konkursu otrzymali swoje statuetki w wyjątkowych okolicznościach. Uroczystość odbyła się na pokładzie żaglowca Baltic Beauty. Nagrody mają wyróżnić popularyzatorów żeglarstwa, w różnych jego częściach i działalności. Żeglarstwo to zarówno pasja, sport jak i sposób na życie z wielką tradycją i zamiłowaniem do ceremoniałów. Niesie ze sobą także elementy kultury i sztuki. W tym roku przyznano je w dziewięciu kategoriach.

   Nasze coroczne wydarzenie to także uczta dla ucha i oczu. Uczestnicy Festiwalu Orkiestr Dętych zachwycali wszystkich również w sobotę, podczas wielkiego finału, który odbył w otoczonym zielenią Teatrze Letnim. Muzyka połączona z fantastycznie zaaranżowaną choreografią wzbudziła entuzjazm wśród zgromadzonej pod sceną publicznością. Po występach przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Grand Prix oraz 5 tys. zł przypadło w udziale lwowskiej Dziecięcej Orkiestrze Dętej Fanfares of Lviv I mażoretki Feyeriya.

   Sobota to także dzień, w którym można było zobaczyć z bliska zacumowane jednostki. Przyjazne pokłady otwarte były do wieczora. Przez cały dzień odbywały się rejsy, podczas których można było podziwiać Szczecin od strony wody, skąd jeszcze lepiej widać jaki ogrom atrakcji czeka na gości po obu stronach Odry. Na Łasztowni chętnie odwiedzane były Strefy Animacji naszych Partnerów, możliwa była również gra w kosza plastikowymi odpadami, zwiedzanie nietypowych jednostek, takich jak łódź strażacka czy wielka łódź wielozadaniowa. Karuzele kręcące się nieprzerwanie cały dzień zachęcały do zabawy dźwiękami i kolorami. Spragnieni spokojniejszego spędzania czasu mogli poleżeć na trawie, albo zrelaksować się na leżakach i kanapach w Food Porcie. Na drugim brzegu dostępne były przez cały dzień animacje, piękne Aleje Artystów, a także smaczne jedzenie i pyszne trunki w Strefie Piw Kraftowych.

   Oczywiście nie zabrakło muzyki. W ciągu dnia królowały szanty, muzyka folkowa i jazzowa, a wieczorem koncert gwiazdy i muzyka elektroniczna na Wyspie Grodzkiej. Szczecin z pewnością nie zaśnie długo od zaserwowanych mieszkańcom i turystom emocji.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!