Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   29°

   Wojewódzkie Prezentacje Taneczne „A teraz my”

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Wojewódzkie Prezentacje Taneczne „A teraz my”

   XX Prezentacje Taneczne „A teraz my” - sztandarowa i największa impreza organizowana przez Pałac Młodzieży w Szczecinie, skupiająca co roku około 1600 uczestników z naszego regionu. Jest to przegląd dorobku artystycznego dzieci i młodzieży z całego województwa cieszący się od lat niesłabnącą popularnością.

   Impreza przyczynia się do promowania aktywności artystycznej oraz wymiany doświadczeń nauczycieli ze szkół i domów kultury ze Szczecina oraz województwa zachodniopomorskiego a także instruktorów z prywatnych szkół tańca. Przez te wszystkie lata łącznie na scenie przed publicznością zaprezentowało się ponad 32.000 tancerzy ze Szczecina i okolic np. Goleniowa, Gryfic, Barlinka, Stargardu, Przelewic, Trzebieży, Gryfina, Nowogardu /ok.1600 rocznie/.


   Zmiana formuły imprezy

   Od roku 2012 Konkurs stał się przeglądem Prezentacji tanecznych, w których mogą wziąć udział zespoły złożone z uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz dzieci i młodzieży placówek wychowania pozaszkolnego. Każde z nich otrzymuje pamiątkowy medal / statuetkę oraz dyplom uczestnictwa.

   Do XIV edycji Prezentacje taneczne „A teraz my” odbywały się w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 35 w Szczecinie, natomiast ze względu na rosnącą liczebność zespołów od roku 2015 odbywały się one w Zespole Obiektów Sportowych Szczecińskiego Domu Sportu przy ul. Wąskiej w Szczecinie.

   - Cieszące się coraz większym zainteresowaniem szkoły tańca traktują naszą imprezę jako otwarcie sezonu tanecznego, ponieważ z choreografią zaprezentowaną podczas Prezentacji, jeżdżą zdobywając medale na Mistrzostwach Polski oraz nagrody podczas licznych festiwali i konkursów tanecznych. Jest to bowiem nie tylko konfrontacja tanecznych osiągnięć rówieśników ale i bogata wymiana doświadczeń nauczycieli i instruktorów - informuje Izabela Ginet z Pałacu Młodzieży. 


   Historia

   Geneza imprezy sięga 2001 roku, kiedy to impreza nosiła nazwę Artystyczna Interdydakta. Składała się ona z trzech prezentacji konkursowych: teatralnych, wokalnych oraz tanecznych, z których profesjonalne jury wybierało laureatów do Koncertu Galowego.

   - Odbywał się on w Teatrze Polskim w Szczecinie, Miejskim Ośrodku Kultury w Policach oraz w Operze na Zamku w Szczecinie - mówi Izabela Ginet. - Podczas Koncertu najlepszym młodym artystom wręczane były nagrody Prezydenta Miasta Szczecin, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Zachodniopomorskiego oraz Dyrektora Pałacu Młodzieży.

   Z biegiem lat z powodu rosnącej liczby organizowanych konkursów dla młodych wokalistów i zespołów teatralnych do udziału w przeglądzie zgłaszały się głównie zespoły taneczne. Dynamiczny rozwój środowiska tanecznego pozwolił na stworzenie nowej, oryginalnej formy przeglądu dorobku artystycznego tancerzy pod nazwą Prezentacje taneczne „A teraz my”, co w przestrzeni artystycznej wpisało się coroczny kalendarz wydarzeń i traktowane jest przez samych instruktorów, jako otwarcie sezonu tanecznego.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!