Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   15°

   Weekend w Szczecinie: 30 czerwca - 2 lipca

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Weekend w Szczecinie: 30 czerwca - 2 lipca

   Weekend zbliża się wielkimi krokami, sprawdziliśmy jakie atrakcje czekają na mieszkańców Szczecina.

   Piątek, 30.06.2023

   13:00 Nasi czworonożni przyjaciele, Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 4, wstęp wolny

   Wydarzenie dla dzieci w wieku 6-9 lat. Głównym tematem spotkania będą czytanki o zwierzakach i prace plastyczne. 

   14:00 Zwiedzanie Willi Lentza, bilety

   Willa Augusta Lentza jak w soczewce skupia koleje losów zabytkowych willi mieszczańskich w Szczecinie. Od fabrykanckiej rezydencji – świadectwa przepychu i ostentacji swojego twórcy, przez nowoczesny mieszczański salon – miejsce istotne dla dziejów prywatnego kolekcjonerstwa, przez wojskowe koszary i schron – kwaterę Wermachtu, a następnie czerwonoarmistów, tymczasową siedzibę administracji kościelnej, po instytucję publiczną. Zabytkową Willę można zwiedzać z przewodnikiem od godziny 16:00.

   17:30 Historia Muszki i Komara, Teatr Nie Ma, wstęp wolny

   Musical dla dzieci i dorosłych. Historia miłosna Muszki i Komara, opowieść o przyjaźni i tolerancji w reżyserii Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz.

   18:00 Cyrk na wodzie Waterland, Park Majowe, bilety

   To trzymające w napięciu numery akrobatyczne, oryginalne stroje oraz najnowocześniejsza technologia: fontanny, baseny czy efekty świetlne i dźwiękowe, które przeniosą widzów  w niezwykły świat fantazji.

   19:00 JazzCamp for Girls koncert finałowy, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, bilety

   Koncert wykładowców i uczestniczek JazzCamp for Girls. JazzCamp for Girls jest przeznaczony dla dziewczynek w wieku 10-15 lat, które chcą uczyć się jazzu i improwizacji oraz pograć z innymi.

   21:00 ORKESTERMASKINEN – 13 Osobowy band ze Szwecji, Free Blues Club, bilety

   Orkestermaskinen to zespół przyjaciół z Półwyspu Skandynawskiego. Grupa pierwotnie utworzona przez kilku odważnych studentów, którzy ponad 10 lat temu wyłamali się z surowego politechnicznego środowiska orkiestrowego. Zespół połączył się z free-jazzowym zespołem z subarktycznych lasów zachodniej Szwecji.

   Sobota 1.07.2023

   10:00 Fikuśny Festiwal Literatury, Ogrody Śródmieście, wstęp wolny

   Fikuśny Festiwal potrwa przez całe lato w wybrane weekendy w najbliższą sobotę: Spotkanie autorskie i rodzinne czytanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, premierowe spotkanie książki Późne życie  - spotkanie z Ingą Iwasiów.

   11:00 Najpiękniejsze legendy Szczecina, Centrum Informacji Turystycznej, bilety

   Wycieczka zarówno dla dużych, jak i małych miłośników legend i niezwykłych historii. W trakcie spaceru przewodnicy zabiorą Was w niesamowitą podróż fantazji i marzeń, podczas której dowiecie się skąd pojawiły się na Pomorzu gryfy, gdzie mieszkali książęta, co podawano na książęcych stołach, a kto wędrował kiedyś przez Pomorze. 

   12:00 Kapitańskie Dni Morza, CKE Stara Rzeźnia, wstęp wolny

   W programie między innymi: podniesienie bandery na „Kapitańskim maszcie”, wyświetlenie morskich filmów i szanty.

   12:00 Dzień otwarty Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, Zwierzęcy Zakątek 1, wstęp wolny

   Podczas dnia otwartego będzie można poznać jego  mieszkańców, a także dowiedzieć się jak przebiega proces adopcji czy  jak zostać wolontariuszem w schronisku. 

   14:00 Cyrk na wodzie Waterland, Park Majowe, bilety

   To trzymające w napięciu numery akrobatyczne, oryginalne stroje oraz najnowocześniejsza technologia: fontanny, baseny czy efekty świetlne i dźwiękowe, które przeniosą widzów  w niezwykły świat fantazji. Drugi pokaz o godzinie 18:00.

   20:00 Queen Symfonicznie, Teatr Letni, bilety

   Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od ponad 10 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen – zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. 

   22:00 Pokaz filmu Wystrzałowe wesele, Galeria Kaskada, wstęp wolny

   Większy ekran, więcej klimatu i same hity, czyli kino letnie na parkingu Galerii Kaskada.

   Niedziela 2.07.2023

   10:30 Szczeciński Bazar Smakoszy, Off Marina, wstęp wolny

   Cotygodniowy bazar, podczas którego zaopatrzysz się w regionalne i ekologiczne produkty takie jak: miody, owoce, jaja, mięsa, wędliny, a także naturalne kosmetyki i wiele innych.

   11:00 Fikuśny Festiwal Literatury, Ogrody Śródmieście, wstęp wolny

   Fikuśny Festiwal potrwa przez całe lato w wybrane weekendy w najbliższą niedzielę: warsztaty z Joanną Rusinek, czytanie poezji Wisławy Szymborskiej oraz spotkanie z Radkiem Rakiem.

   12:00 78. Urodziny Szczecina, Ogród Różany, wstęp wolny

   W programie: tort, koncerty szczecińskich artystów, zabawy i animacje dla najmłodszych, a na koniec urodzinowa potańcówka.

   14:00 Cyrk na wodzie Waterland, Park Majowe, bilety

   To trzymające w napięciu numery akrobatyczne, oryginalne stroje oraz najnowocześniejsza technologia: fontanny, baseny czy efekty świetlne i dźwiękowe, które przeniosą widzów  w niezwykły świat fantazji. Drugi pokaz o godzinie 18:00.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!