Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   W tym sezonie spotkajmy się na Bulwarach!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   bieg_dzieci.jpg
   bulwar.jpg
   bulwarove.jpg
   Food Port.JPG
   fot. Hubert Grygielewicz (9).jpg
   koło.jpg
   zagle.JPG

   Przed nami najcieplejsze miesiące w roku, a wraz z nimi plenerowe wydarzenia. Łasztownia budzi się do życia i wraz z Juwenaliami rozpoczyna kolejny sezon pełen dobrej zabawy.

   Kalendarz i pogoda za oknem jasno dają do zrozumienia, że już czas najwyższy wyjść z domu i korzystać z tego, co miasto ma nam do zaoferowania. Jak co roku wokół Odry można zaobserwować wzmożony ruch i zwiększoną liczbę spacerujących w kierunku Bulwarów i Wyspy Grodzkiej. To jedne z najchętniej odwiedzanych miejsc w Szczecinie.

   - W ciągu sezonu przez teren Łasztowni przewijają się setki tysięcy osób - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Z roku na rok staramy się udoskonalać naszą ofertę kulturalną po to, aby każdy kto przyjdzie na wyspę, znalazł coś dla siebie.

   Koncerty i wydarzenia

   Łasztownia stała się nowym sercem miasta. Od maja do września teren ten tętni życiem. Tegoroczny kalendarz wydarzeń zapowiada się bardzo obiecująco. Zaczynamy już lada dzień, bo 19 maja koncertami z okazji Juwenaliów, podczas których wystąpią m.in.: Lady Pank, Mery Spolsky, Paluch, Sarius, Gibbs. Przez trzy dni Łasztownia i Wyspa Grodzka staną się centralnymi ośrodkami studenckiego święta.

   Ale koncertów w tego lata na Łasztowni będzie znacznie więcej. W lipcu i sierpniu będą odbywały się u nas duże festiwale muzyczne.

   - 16 lipca Artur Rojek zainauguruje szczecińskie Letnie Brzmienia, które w tym roku na Łasztownię przyciągną: Korteza, Sobela czy Bitaminę i Jakuba Skorupę - informuje Celina Wołosz. - Końcówka lipca to Festiwal Garaże, a także Szczecin Rap Festiwal. Sierpień to długo wyczekiwane Męskie Granie. Na szczecińskiej scenie wystąpią m.in. Kwiat Jabłoni; MROZU; Natalia Przybysz: Organek; Dawid Podsiadło; Igo, Miuosh i wielka Orkiestra Męskiego Grania 2022.

   Nie samymi koncertami Łasztownia żyje. Wraz z wakacjami na bulwary powrócą Bulwarove. W tym roku spotkamy się cztery razy w ramach naszego cyklu wydarzeń. Pierwszy Bulwarovy weekend to 25-26 czerwca. Nie zabraknie darmowych animacji i warsztatów, a także biegów, które będą odbywały się w soboty. Jak zawsze będzie można u nas wypocząć, dobrze zjeść i spędzić miło czas.

   Kolejnym ciekawym punktem w kalendarzu wydarzeń na Łasztowni będzie Kino na Leżakach, które zagości na Wyspie Grodzkiej dwukrotnie w trakcie tego sezonu. Ogromny ekran, leżaczki, popcorn i widok na Wały Chrobrego, czego chcieć więcej?

   Największym wydarzeniem, na które już dzisiaj zapraszamy, będą Żagle 2022. To żeglarskie święto zagości nad Odrą w dniach 19-21 sierpnia. Piękne żaglowce, atrakcje dla całych rodzin i muzyczne koncerty sprawią, że ten weekend będzie jednym z najfajniejszych wakacyjnych weekendów.

   Atrakcje stałe

   Bogaty kalendarz wydarzeń to tylko część tego, co oferujemy w ramach nadchodzącego sezonu. Po Juwenaliach rozpocznie się montaż Koła Młyńskiego – Wheel of Szczecin, które wystartuje na początku czerwca. Chwilę później, bo od początku lipca będzie można korzystać z atrakcji Holiday Parku.

   Stałymi punktami na mapie Łasztowni są także Port Bar, Terminal Kultury oraz kultowa Wyspa Grodzka z Miejską Strefą Letnią. Każde z tych miejsc organizuje szereg wydarzeń i koncertów, które warto śledzić na naszym facebookowym profilu Bulwary Miejsce Spotkań.

   Co nowego?

   Od początku maja działają już dla turystów i mieszkańców Food Port oraz Miejska Strefa Letnia, które w ciągu najbliższych tygodni będą się nieco zmieniać. W strefie food trucków pojawią kolejne nasadzenia i meble, za sprawą których przestrzeń stanie się jeszcze przyjemniejsza. W ramach estetyzacji terenu Łasztownia zyska w tym sezonie kolejne trawniki i miejsca do wypoczynku.

   Nowego wyglądu nabierze także plaża na Wyspie Grodzkiej. Będzie jeszcze ładniej i bardziej komfortowo. Przesunięte zostaną nieco wejście główne i scena. Dodatkowo operator doposaży teren w nowe stoliki, leżaki i powiększy strefę gastronomiczną. Zmiany sprawią, że terenu dla odwiedzających będzie jeszcze więcej.

   Jesteśmy dla Was, dbajmy o wspólne dobro

   Kto już wybrał się w tym sezonie na Szczecińskie Bulwary, być może spotkał już nasz ekopatrol, który dba o porządek na nabrzeżach w trakcie weekendów. Łatwo go rozpoznać, bo przedstawiciele ekopatrolu są ubrani w charakterystyczne zielone koszulki. Oprócz utrzymania czystości patrol pełni także funkcję edukacyjną.

   To tylko część nowości i zmian, jakie będą pojawiały się w tym sezonie na Łasztowni. Najświeższe aktualności oraz kalendarz wydarzeń znajdziemy na naszym Facebooku  Bulwary Miejsce Spotkań.

   Załączniki

   • KALENDARZ lasztownia 2022.pdf

    application/pdf

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!