Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   W środę wystartuje Jarmark Wielkanocny

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   W środę wystartuje Jarmark Wielkanocny

   Już w środę w samo południe w Alei Kwiatowej rozpocznie się pięciodniowy Jarmark Wielkanocny, na którym będzie można zrobić zakupy, zjeść coś smacznego i wziąć udział w zabawach.

   40 domków, 5 dni, dziesiątki odwiedzających i mnóstwo dobrej zabawy – tak w skrócie można powiedzieć o rozpoczynającym się lada dzień Jarmarku Wielkanocnym, którego budowa jest już widoczna w Alei Kwiatowej. Świąteczna aura będzie udzielała się każdemu, kto od środy do niedzieli zajrzy na nasz Jarmark. Tam w drewnianych domkach będzie można zakupić wiele dobroci. W ofercie spożywczej znajdą się: ciasta wielkanocne i świąteczne łakocie, sery, miody, kołacze, wędliny, chleby.

   Będą także przekąski z grilla, belgijskie frytki czy gorące napoje i pyszna czekolada. Koneserzy będą mogli zakupić wyjątkowe trunki, m.in. rzemieślnicze piwa, nalewki i inne.  Z kolei najmłodsi z pewnością ucieszą się z lizaków, waty cukrowej, gofrów czy pysznej lemoniady, która ugasi pragnienie po weekendowych harcach.

   Kolejną grupą produktów sprzedawanych podczas Jarmarku Wielkanocnego będą wielkanocne dekoracje i rękodzieło, wśród których znajdziemy m.in. drewniane zajączki, stroiki wielkanocne, lampiony, szydełkowane przytulanki, ręcznie robioną biżuterię, ceramikę oraz odzież. Nie zabraknie również ciekawych planszówek i dobrej lektury. Wielkanoc to także czas strojenia naszych mieszkań
   i ogrodów, świątecznych dekoracji będziemy mieli pod dostatkiem.

   Nieodłącznym elementem naszego Jarmarku są gigantyczne pisanki oraz w tym roku pojawią się także wielkanocne zajączki w wykonane przez szczecińskie stowarzyszenia oraz instytucje. W sobotę i niedzielę nie zabraknie także animacji i aktywnych warsztatów. Maluchy będą mogły wziąć udział w zabawach ruchowych, wspólnym malowaniu wielkiego świątecznego obrazu, zdobieniu pisanek, interaktywnej Bajce o Króliczku Wielkanocnym. Kolorytu nadadzą także mydlane bańki oraz barwne baloniki.

   Jarmark Wielkanocny potrwa od 6 do 10 kwietnia. Stoiska będą czynne w następujących godzinach:

   Środa-czwartek, w godz. 12:00-20:00

   Piątek, w godz. 12:00-21:00

   Sobota, w godz. 10:00-21:00

   Niedziela, w godz. 10:00-20:00.

   Więcej szczegółów znajdziemy na www.kolorowaaleja.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!