Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Uwaga na osoby podszywające się pod Stowarzyszenie Mi - Gracja!

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Uwaga na osoby podszywające się pod Stowarzyszenie Mi - Gracja!

   Na terenie Dworca Głównego PKP w Szczecinie pojawiły się osoby, które podszywają się pod wolontariuszy Stowarzyszenia Mi-Gracja.

   Nieuczciwe osoby posługują się ulotkami z danymi Stowarzyszenia i niestety wyłudzają od uchodźców pieniądze, m.in. za pomoc w lokowaniu w prywatnych mieszkaniach.

   Dlatego też Stowarzyszenie Mi-Gracja przypomina:

   - w punkcie na ul. Kolumba 86-87 w Szczecinie działa punkt wydawania pomocy rzeczowej, odbierać mogą ją tylko osoby indywidualne,

   - zbiórkę rzeczową prowadzona jest tylko w magazynie, który znajduje się w hali Netto Arena – wszystkie dary muszą tam najpierw trafić,

   - jedynie w dwóch wyżej wymienionych miejscach są obecnie wolontariusze współpracujący ze Stowarzyszeniem,

   - wszystkie działania podejmowane przez Mi-Grację są bezpłatne dla uchodźców,

   - Stowarzyszenie nie pośredniczy w lokowaniu uchodźców w prywatnych mieszkaniach,

   - wszystkie informacje o działaniach i zapotrzebowaniu Stowarzyszenia ogłaszane są profilu Mi-Gracji na facebooku i Instagramie lub na grupie Mi-Gracja. Obecnie są to jedyne oficjalne źródła informacji dot. bieżącej działalności Stowarzyszenia.

   Na Dworcu Głównym PKP w Punkt Informacyjny Szczecin działają wolontariusze Refugees Szczecin, Dom Kultury Słowianin oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny Szczecin. Żadna z tych organizacji nie pobiera pieniędzy za swoje usługi!

   Jeśli zauważycie coś niepokojącego, szczególnie jeśli ktoś będzie oczekiwał od Was pieniędzy - koniecznie dajcie o tym znać odpowiednim służbom!

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!