Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Szczeciński patrol wodny w akcji

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Szczeciński patrol wodny w akcji

   Rozpoczął się sezon na uprawianie turystyki wodnej na szczecińskich akwenach. Patrolować je ruszyli, razem z innymi służbami, także wodniacy z Referatu Wodnego Straży Miejskiej Szczecin.

   Ostatni weekend był bardzo łaskawy jeśli chodzi o aurę, wspaniała słoneczna pogoda skłoniła wielu żeglarzy i innych amatorów sportów wodnych  do korzystania ze sprzętu pływającego. W sobotnie wczesne popołudnie łodzią motorową Straży Miejskiej opływane były akweny w granicach administracyjnych miasta w składzie strażnik miejski i policjant, obaj z Referatów Wodnych.

   Podczas pływania po Odrze na odcinku Odra Zachodnia między Bulwarem Elbląskim a dworcem PKP na wysokości ulicy Kolumba do motorówki SM podpłynął sternik innej jednostki wskazując na duże zagrożenie dla pływających kajakami, łodziami czy jachtami. Niebezpieczeństwo to wynikało z pływającej dużej przeszkody nawigacyjnej, która uniemożliwia swobodne manewrowanie sprzętem i może spowodować ich uszkodzenie czy wywrócenie. Kierujący łodzią motorową strażnik podpłynął we wskazane miejsce i okazało się, że w rzece pływa około trzymetrowa belka z metalowymi okuciami.  Po zaczepieniu belki cumą została ona odholowana na nabrzeże Wieleckie i wyciągnięta (z niemałym wysiłkiem , bo była bardzo ciężka i nasiąknięta wodą) na keję. O tym fakcie i znalezisku zostały powiadomione służby zawiadujące nabrzeżem.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!