Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Szczeciński Budżet Obywatelski 2023: 197 projektów, a to nie koniec!

   Sylwia Cyza-Słomska

   Sylwia Cyza-Słomska

   Szczeciński Budżet Obywatelski 2023: 197 projektów, a to nie koniec!

   Znamy już liczbę pomysłów na zagospodarowanie budżetu tegorocznej edycji SBO. W tym roku, tylko elektronicznie, mieszkańcy złożyli aż 197 projektów!

   W tej puli  znalazło się 35 projektów ogólnomiejskich  i 162 lokalne. Rekordzista złożył sam aż 17 projektów.

   - Widzimy coraz większą liczbę projektów miękkich, nieinwestycyjnych – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. – Mieszkańcy coraz częściej widzą więc w SBO szansę na realizację ich pomysłów na działania i wydarzenia, sportowe, społeczne, czy kulturalne.

   Liczba ta nie jest ostateczna, do puli trafią jeszcze projekty złożone w formie papierowej i listownie (o dacie złożenia decyduje data stempla pocztowego).

   -Zasady tegorocznej edycji nie różnią się od poprzednich – dodaje Magdalena Błaszczyk. -  Mamy więc projekty lokalne i ogólnomiejskie, małe i duże inwestycje i działania.  Przed nami najtrudniejszy i najbardziej czasochłonny etap, czyli weryfikacja formalna i merytoryczna projektów w Urzędzie . To również czas dla autorów na dokonanie niezbędnych zmian i uzupełnień zgłoszonych pomysłów. 

   Projekty zostaną opublikowane na stronie sbo.szczecin.eu po weryfikacji formalnej (I ETAP), gdzie będzie mógł się z nimi zapoznać każdy mieszkaniec naszego miasta.  Te, które pozytywnie przejdą weryfikację formalną zostaną poddane weryfikacji pod kątem możliwości ich realizacji (weryfikacja merytoryczna – II ETAP). Projekty, które przejdą pozytywnie całą procedurę  i zostaną zatwierdzane przez zespoły społeczne (III ETAP), trafią na listę do głosowania. Mieszkańcy wybiorą najlepsze z nich jeszcze w tym roku.

   Dziękujemy za każdy projekt!

   Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to 17 520 000 zł.

    Wszelkie informacje na temat SBO można znaleźć na stronie www.sbo.szczecin.eu.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!