Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Szczecin: Zrób sobie zdjęcie ze statkiem

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Portowy Fotopunkt Grobla gotowy
   Portowy Fotopunkt Grobla gotowy
   Portowy Fotopunkt Grobla gotowy
   Portowy Fotopunkt Grobla gotowy

   Portowy Fotopunkt Grobla gotowy! Zakład Usług Komunalnych zakończył realizację kolejnego projektu ze Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

   Czym jest Portowy Fotopunkt Grobla? To miejsce, w którym mieszkańcy oraz turyści mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Szczecina, na tle płynących po Odrze statków. Jest on zlokalizowany w pobliżu brzegu rzeki, na placu Koczego i przyciąga uwagę interesującą formą. Instalacja ma kształt dziobu łodzi, której burty wykonane zostały ze stali kortenowskiej, a pokład z desek ryflowanych z drewna modyfikowanego termicznie. Całość jest posadowiona na stalowej konstrukcji zabetonowanej w gruncie.

   - O odpowiednie tło do fotografii pomoże zadbać tablica z kodem QR, umieszczona „na pokładzie”, która odsyła do strony internetowej informującej o ruchach statków na Odrze: https://www.szczecinpilot.pl/RUCH.PHP . Przy ulicy Strzałowskiej stanął również znak informacyjny, kierujący do fotopunktu, nawiązujący wyglądem do całej instalacji - informuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta.    

   Koszt wykonania  to niecałe 150 tys. zł, a za realizację zadania odpowiadała  firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!