Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Szczecin miastem przyjaznym rodzinom

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Szczecin miastem przyjaznym rodzinom

   Szczecin jako jedno z pierwszych miast w Polsce otrzymało Certyfikat Samorządu Przyjaznego Rodzinom. Wyróżnienie zostało przyznane za dotychczasową działalność Gminy w obszarze polityki rodzinnej.

   Podczas procesu Certyfikacji pod uwagę były brane między innymi takie czynniki jak: jakość edukacji, zapewnienie przyjaznych warunków dzieciom w przedszkolach i szkołach, realizacja programów polityki społecznej, programów z zakresu promocji i profilaktyki zdrowia oraz działania w obszarze pomocy społecznej. Związek Dużych Rodzin 3+ szczególnie docenił również stworzenie Centrum Inicjatyw Rodzinnych, jako jedną z dobrych praktyk, która jest przykładem rozwiązań polityki rodzinnej wartej naśladowania.

   - Cieszymy się, że nasze działania zostały dostrzeżone i docenionepowiedziała Beata Bugajska – dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin. – Od wielu lat staramy się w możliwie jak największym stopniu wspierać szczecińskie rodziny, ponieważ mamy świadomość jak ważną rolę odgrywają w społeczeństwie.

   Celem stworzenia systemu Certyfikacji jest między innymi formułowanie i promowanie ogólnych standardów polityki rodzinnej oraz weryfikowanie, docenianie i upowszechnianie osiągnięć samorządów zaawansowanych w zakresie polityki rodzinnej. Dodatkowo Związek Dużych Rodzin 3+ chce również w ten sposób motywować gminy do tworzenia własnych pomysłów i wprowadzania rozwiązań adekwatnych do ich lokalnych potrzeb i możliwości, a także zmniejszać dysproporcje pomiędzy samorządami poprzez kierowanie wsparcia do tych najmniej zaawansowanych w tworzeniu rozwiązań przyjaznych rodzinom.

   Idea Certyfikacji Samorząd Przyjazny Rodzinom czerpie inspirację z europejskiej inicjatywy ELFAC (European Larg Families Confederation). Stolica Pomorza Zachodniego znalazła się w wyjątkowym gronie siedmiu pierwszych polskich samorządów, które zostały wyróżnione Certyfikatem przyznanym przez Związek Dużych Rodzin 3+. Podczas uroczystej gali oprócz Szczecina wyróżnienie odebrały również Gdynia, Lublin, Grodzisk Mazowiecki, Tomaszów Mazowiecki, Trzebnica oraz Lubochnia.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!