Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Szczecin ma nowych Ambasadorów

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Marek Lickendorf oraz Andrzej Łazowski zostali wyróżnieni podczas Uroczystej Sesji Rady Miasta. Ceniony lekarz i znany fotograf to tegoroczni laureaci honorowego tytułu Ambasador Szczecina.

   - Dziękuję za to wyróżnienie i zauważenie procesu leczenia, bo dzieci to nasza przyszłość, a dzieci chorują coraz bardziej, o czym często zapominamy, bo więcej mówi się teraz o klimacie czy zanieczyszczeniu - powiedział Marek Lickendorf.

   Marek Lickendorf to dr nauk medycznych, neurochirurg z 25 letnim stażem pracy i wielkimi osiągnięciami w rozwoju polskiej medycyny na rzecz dzieci i dorosłych. Jest współtwórcą najnowocześniejszego w Polsce Oddziału Klinicznego Neurochirurgii Dziecięcej Szpitala Zdroje w Szczecinie. Założyciel i prezes Fundacji „Anioły lubią Żywioły", która zajmuje się promocją rehabilitacji osób przewlekle chorych w środowisku naturalnym.

   - To bardzo ważny tytuł dla mnie, który potraktuje nie tylko jako nagrodę, ale też jako pewien obowiązek służenia miastu i impuls do dalszych działań na pograniczu - powiedział Andrzej Łazowski.

   Andrzej Łazowski od 30 lat aktywnie uczestniczy w życiu szczecińskiego środowiska artystycznego i prowadzi działania na rzecz integracji polsko-niemieckiej. Przedmiotem jego prac fotograficznych jest Szczecin, Pomorze Zachodnie i pogranicze. Pomysłodawca projektu „Drzewko Pamięci” na Cmentarzu Centralnym. W swoim dorobku ma również wiele wydawnictw realizowanych we współpracy z organizacjami pozarządowymi z Polski i Niemiec.

    

    

   Podczas uroczystości zostały wręczone również Medale za Zasługi dla Miasta, które otrzymali: Stefania Biernat, dr Bazyli Baran, prof. Ryszard Wilk.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!