Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Szczecin ma nowych Ambasadorów

   Darek Sadowski

   Darek Sadowski

   ODZNACZENIA_20220705030_.jpg
   ODZNACZENIA_20220705038_.jpg

   Prestiżowe grono osób i instytucji, które promują nasze miasto w kraju i zagranicą poszerzone! Smyczkowa orkiestra kameralna Baltic Neopolis Orchestra oraz karateka Paweł Bombolewski zostali Ambasadorami Szczecina. Podczas uroczystej sesji Rady Miasta wręczono również Medale za Zasługi dla Miasta.

   Baltic Neopolis Orchestra to kameralny zespół założony w 2008 roku. Formacja koncertowała dotąd w 27 krajach, wykonuje ponad 120 koncertów rocznie, współpracuje z cenionymi kompozytorami i artystami.

   - Bardzo głęboko wierzę w to, że gdyby nie Szczecin i nie ta życzliwość i to wsparcie od tak wielu lat, to nie udało by się nam osiągnąć tego wszystkiego. To jest po prostu niebywałe… Takie cuda są możliwe chyba tylko w Szczecinie - powiedziała Emilia Goch Salvador, dyrektor Baltic Neopolis Orchestra.

   Z kolei Paweł Bombolewski to sportowiec, trener, wychowawca i działacz. Jego osiągnięcia sportowe, czyli m.in.: wielokrotnie zdobywane tytuły Mistrz Polski i Świata rozsławiły nasze miasto w kraju i zagranicą.

   - Możemy promować Szczecin, bo to jest dla nas obowiązek, ale i przywilej. A tego przywileju nie moglibyśmy realizować gdyby nie wsparcie miasta - podsumował Paweł Bombolewski

    

    

   Podczas uroczystej sesji Rady Miasta wręczono również Medale za Zasługi dla Miasta Szczecin. Wyróżnienia otrzymali:

   Marek Adamkiewicz – jeden z założycieli Studenckiego Komitetu Solidarności i Niezależnego Zrzeszenia Studentów, działacz antykomunistyczny,

   Zbigniew Niecikowski – długoletni dyrektor Teatru Lalek PLECIUGA,

   Franciszek Malik – solista honorowy altówek w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

    

    

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!