Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   SZCZECIN bliżej niż myślisz! Nowa odsłona kampanii promocyjnej Szczecina otwiera sezon turystyczny w mieście

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   SZCZECIN bliżej niż myślisz! Nowa odsłona kampanii promocyjnej Szczecina otwiera sezon turystyczny w mieście

   Nieodkryty kierunek. Miejsce kontrastów. Zielona oaza. Taki jest Szczecin. Miasto, które warto zobaczyć, poznać i pokochać. Zwłaszcza, że jest bliżej niż myślisz. Nowa kampania wizerunkowa udowadnia jak wiele walorów i atrakcji Szczecin ma do zaoferowania turystom.

   Dzięki komfortowym połączeniom kolejowym, lotniczym i rozwiniętej sieci dróg, Szczecin to miasto wręcz idealne na weekendowy City Break. Zwłaszcza, że Pomorze Zachodnie to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów.

   Szczecin urzeka naturą, bo blisko połowę jego powierzchni stanowi przyroda. W granicach miasta znajduje się wiele wysp, kanałów, rzek i jezior, a do tego mnóstwo zieleni.

   Kolejnym magnesem są architektoniczne perełki. Te zabytkowe jak Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich czy Willa Lentza, ale i nowoczesne ikony architektury – Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, Centrum Dialogu Przełomy czy Teatr Letni im. Heleny Majdaniec. Inspiracji do udanego wypoczynku mogą dostarczyć nadodrzańskie bulwary, plaża na Wyspie Grodzkiej, ale i teatry, galerie, muzea i wydarzenia, które w sezonie wakacyjnym będą się wręcz piętrzyć. Zwłaszcza, że początek sezonu wakacyjnego otwiera w Szczecinie jedno z największych wydarzeń na muzycznej mapie Polski.

   W tym roku Męskie Granie rozpoczyna się w Szczecinie!

   14 koncertów i tysiące fanów pod sceną. W ramach czternastej już edycji, trasa koncertowa zawita do siedmiu miast, ale inauguracja odbędzie się w Szczecinie. 16 i 17 czerwca na terenie aeroklubu w Dąbiu pojawią się bohaterowie tegorocznej edycji. Nowością w tym roku jest projekt „Męskie Granie Przestawia”, który połączy ze sobą dwa zespoły i stworzy jeden muzyczny kolektyw, który na nowo zinterpretuje wybrane utwory. Tego lata za „Męskie Granie Przestawia” odpowiadać będą Nosowska i Król oraz Michał Fox Król (szef muzyczny).

   Amatorzy innych dźwięków znajdą też coś dla siebie: od 8 lat miasto za sprawą Szczecin Jazz Festiwal staje się stolicą jazzu. Główne koncerty odbywają się w marcu, a w tym roku, latem w ramach festiwalu w całkowicie zmodernizowanym Teatrze Letnim wystąpią gwiazdy światowego jazzu, m.in. Wynton Marsalis czy Dee Dee Bridgewater.

   „Żagle” punktem kulminacyjnym wakacji

   Stolica Pomorza Zachodniego nieodłącznie kojarzy się z żeglarskimi wydarzeniami. „Żagle”, a wcześniej „Dni Morza” czy organizowane co kilka lat finały zlotu wielkich żaglowców The Tall Ships Races (2007, 2013, 2017) wpisały się na stałe do kalendarza letnich wydarzeń. „Żagle” w tym roku (18-20 sierpnia) odbędą się po raz trzeci. U stóp Wałów Chrobrego i na Łasztowni zacumują jednostki, które przypłyną do Szczecina z gościnną wizytą. Spodziewanych jest kilkanaście żaglowców z Polski, Niemiec, Finlandii i Holandii, a także okręty z 3 Flotylli Okrętów w Gdyni i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Nie zabraknie również znanych mieszkańcom miasta przedstawicieli szczecińskiej floty.

   Co jeszcze? Tenis, Iluminacje, lekkoatletyka

   W wypełnionym po brzegi kalendarzu imprez w sezonie 2023 znalazły się również takie klasyczne pozycje jak Szczecin Open - męski turniej tenisowy rozgrywanego co roku we wrześniu w ramach cyklu ATP Challenger Tour. W latach 2002, 2016 i 2019 turniej został uznany za najlepszy challenger świata. Z kolei Iluminacje – konkurs i festiwal instalacji świetlnych ukaże miasto w zupełnie nowych kolorach. Gamę sportowych wydarzeń o skali ogólnopolskiej uzupełnia lekkoatletyczny Memoriał Wiesława Maniaka. Szczegółowy kalendarz imprez można znaleźć na stronie internetowej https://visitszczecin.eu/pl.

   Kampania on-line

   Działania promocyjne mają ogólnopolski zasięg i od dziś będą widoczne przede wszystkim w Internecie. To głównie reklamy wyświetlane w najpopularniejszych platformach w sieci. Facebook, Youtube, Google – wszędzie tam można będzie zobaczyć banery i spot video promujący nasze miasto. Materiał wideo przygotowała szczecińska firma Kinomotiv, która zrealizowała już wiele dobrze przyjętych teledysków, reklam, czy reportaży.

   Spot można zobaczyć Szczecin bliżej niż myślisz!

   Pierwszy etap promocji planowany jest na czerwiec, ale kampania będzie kontynuowana przez całe wakacje, promując wydarzenia i atrakcje, które w tym czasie będą odbywać się w Szczecinie. Łączny koszt wszystkich działań w ramach kampanii wyniósł 150 tys. złotych.

   Kampanię realizuje Urząd Miasta Szczecin we współpracy ze Szczecińską Agencją Artystyczną oraz spółką Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!