Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Strażnik miejski znalazł pomoc dla osoby bezdomnej

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Strażnik miejski znalazł pomoc dla osoby bezdomnej

   To miało być kolejne zgłoszenie dotyczące osoby bezdomnej, jakich wiele w ostatnim czasie wpływa do dyżurnego Straży Miejskiej. Dzwoniąca do operatora SM mieszkanka Szczecina poinformowała o niepełnosprawnym mężczyźnie, który od kilku godzin siedzi w jednym miejscu i nie może się poruszać.

   Zgłoszenie to pochodziło z okolicy al. Piastów -ul. Ks. P. Ściegiennego. W związku z podejrzeniem zagrożenia życia i zdrowia strażnicy natychmiast udali się we wskazane miejsce. Okazało się, że faktycznie przebywa tam bezdomny (jak się później okazało) starszy człowiek, który miał poważne problemy z poruszaniem się z powodu… złamania kuli ortopedycznej.

   - Bez tego wspomagania praktycznie nie mógł się samodzielnie poruszać. Niczego innego nie potrzebował, prosił tylko o pomoc w naprawieniu kuli - relacjonuje st. insp. Joanna Wojtach, Rzecznik Straży Miejskiej Szczecin. - Był całkowicie trzeźwy, kontaktowy i jak na osobę bez stałego miejsca zamieszkania, czysto i schludnie ubrany. Ot niefart, wysłużona kula się po prostu złamała.

   Jeden z przybyłych strażników próbował początkowo sam nareperować uszkodzoną kulę jednak jego działania nie przyniosły porządanego efektu. Kula dalej nie była stabilna a przez to niebezpieczna przy podpieraniu się nią. Dalsze kroki zatem strażnik skierował do znajdującego się przy ul. Ściegiennego sklepu ze sprzętem rehabilitacyjnym „Spondylus”.

   - Opowiedział obsłudze sklepu jaki ma problem i chciał sam zakupić potrzebną kulę dla starszego pana - opowiada Joanna Wojtach. - Jedna z pracownic tego sklepu wręczyła strażnikowi potrzebny sprzęt rehabilitacyjny i nie chciała za to zapłaty.

   Jakaż była radość mężczyzny, który mógł wreszcie wsparty o nową kulę poruszać się! Przez kolejne dni strażnik patrolując m.in. rejon pl. Kościuki, al. Piastów dwa razy spotkał tego mężczyznę, poruszającego się o tej kuli. Twierdził, że jest bardzo zadowolony z otrzymanej pomocy.

   Wielkie wyrazy uznania dla obsługi sklepu rehabilitacyjnego za okazane współczucie osobie bezdomnej i bezinteresowne przekazanie potrzebnej kuli inwalidzkiej. Lokowanie produktu-zamierzone, warto wymienić nazwę firmy, w której pracują ludzie nieobojętni na los innych.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!