Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Strażnicy miejscy zawieźli najpotrzebniejsze rzeczy osobie bezdomnej

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Strażnicy miejscy zawieźli najpotrzebniejsze rzeczy osobie bezdomnej

   Bezdomni, którzy pozostają poza schroniskami nie pozostaną bez pomocy w okresie zimy.

   Z uwagi na panujące warunki pogodowe związane z obniżeniem temperatury  Straż Miejska Szczecin rozpoczęła kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. W miarę możliwości funkcjonariusze starają się dotrzeć i pomóc osobom, które najbardziej takiej pomocy potrzebują. Znając od lat miejsca przebywania bezdomnych nie tylko kontrolują ich miejsca bytowania, ale i przywożą najpotrzebniejsze rzeczy.

   2 grudnia br. strażnicy miejscy z Oddziału Północ odwiedzili znanego im od lat bezdomnego, który koczuje w nieocieplonym budynku bez szyb przy ul. Ostrowskiej w Szczecinie. Własnym sumptem, ze składek od strażników został zakupiony i przekazany brykiet drzewny do ogrzewania pieca tzw. kozy oraz najbardziej przydatne artykuły spożywcze. Bezdomny otrzymał również ciepłą odzież, kołdry, płyty do zaślepienia okien, termos na herbatę czy zupę. Zaskoczenie oraz wdzięczność wyrażająca się w postawie obdarowanego utwierdza funkcjonariuszy w słuszności takich działań i motywuje do dalszego niesienia pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta, którzy wybrali życie poza schroniskiem.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!