Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Strażnicy miejscy pomogli poszkodowanej rolkarce

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Strażnicy miejscy pomogli poszkodowanej rolkarce

   Jazda na rolkach to przyjemny sposób spędzania wolnego czasu, zwłaszcza w tak „pięknych okolicznościach przyrody” jakimi są miejskie tereny rekreacyjne  a niedzielne popołudnie to idealny czas na relaks.

   Takie miejsca w naszym mieście były pełne amatorów wypoczynku na świeżym powietrzu. W różnych formach: spacerowicze, rolkarze, rowerzyści, wrotkarze. Z tego też powodu nad przestrzeganiem przepisów i w celu zapobieganiu popełnianiu wykroczeń m.in w okolicach Lasku Arkońskiego i kąpieliska Arkonka czuwali strażnicy z patrolu interwencyjnego Straży Miejskiej. Na szczęście kierowców, którzy  łamali przepisy Prawa o Ruchu Drogowym w okolicach kąpieliska nie było wielu.

   Obecność miejskich stróżów prawa w tym miejscu okazała się jednak bardzo przydatna dla jednej pani, miłośniczki jazdy na rolkach. Patrolując  teren Arkonki strażnicy zostali zaalarmowani przez jednego ze spacerujących tam mieszkańców, iż doszło do zdarzenia w którym poszkodowana została młoda kobieta. Zgłaszający stwierdził, iż sam nie jest w stanie udzielić jej pomocy i prosi o wsparcie strażników, którzy  po przybyciu na wskazane miejsce zastali ranną kobietę. Według jej oświadczenia, pokonując przeszkody na torze przewróciła się, uszkodziła sobie nogę i uskarża się na silny ból. Jeden ze strażników jest jednocześnie ratownikiem medycznym, przeprowadził wstępne badanie urazowe, zaopatrzył krwawienie z nogi. Poszkodowana odmówiła wezwania pogotowia ratunkowego, zatem zalecono udanie się na SOR w celu dalszej diagnostyki. Strażnicy poczekali z kobietą na przybycie jej partnera i zgodnie z sugestią strażników oboje udali się do szpitala na Oddział Ratunkowy.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!