Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Straż miejska apeluje: Nie zostawiajmy w samochodach dzieci i zwierząt!

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Straż miejska apeluje: Nie zostawiajmy w samochodach dzieci i zwierząt!

   Przez kilka dni w Szczecinie odnotowywano bardzo wysokie temperatury, mimo iż to dopiero kwiecień. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.

    

   W wtorek, 9 kwietnia około  godziny 13.00 dwoje strażników z Oddziału Prawobrzeże Straży Miejskiej pełniąc służbę otrzymało zgłoszenie o psie w zamkniętym pojeździe znajdującym się na mocno nasłonecznionym parkingu przy ulicy Citroena.

   To bardzo duży parking, nieosłonięty żadnymi drzewami mogącymi dać jakikolwiek cień. Z parkingu korzystają głównie klienci i pracownicy  tamtejszego ZUS-u. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, tam już czekała na nich osoba zgłaszająca, która założyła na tylną szybę pojazdu torby zakupowe, w celu zasłonięcia psa przed promieniami słonecznymi. 

   - Temperatura na zewnątrz w słońcu wynosiła ponad 20 stopni, w środku auta zapewne dużo więcej. Pies znajdował się w bagażniku auta, natomiast w samym pojeździe była tylko uchylona jedna tylna szyba na wysokość około 4cm. - informuje st. insp. Joanna Wojtach, rzecznik Straży Miejskiej.

   W międzyczasie odnaleziono właścicielkę psa, która wypuściła zwierzę, twierdząc, że pies był zamknięty nie dłużej niż 15 minut, co kłóci się z dowodami zdjęciowymi zgłaszającej, które potwierdzały, iż zwierzę znajdowało się w zamkniętym pojeździe około 50 minut.

   - Dalsze czynności zmierzające do ukarania niefrasobliwej opiekunki psa w związku z podejrzeniem popełnienia czynu karalnego ( znęcanie się nad zwierzęciem ) zostały przejęte przez wezwaną na miejsce Policję - dodaje Wojtach

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!