Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   SPAK bierze się za małoletnich wandali

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Trzech zasłania, czwarty rysuje czarnym pisakiem po ścianie autobusu. Są zdjęcia i nagranie wideo. Koszt naprawy 6 tys. zł.  Sprawców szuka policja.

   Czwartek, 7 marca, godzina 20:30. Autobus linii 87 jedzie ulicą Duńską. W tylnej części czterech nastolatków. Na nagraniu z monitoringu widać, jak trzech z nich tworzy parawan dla graficznych „popisów” czwartego. Jeden z osłaniających wyrywa  młotek do zbijania szyb awaryjnych.

   Oszacowany przez SPAK koszt naprawy 6 tys. zł. (z niektórych elementów nie da się zmyć markera, trzeba je wymienić). Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że dotyczy nowego, elektrycznego autobusu, który ma służyć szczecinianom wiele lat.

   Ponieważ takich zdarzeń i szkód jest ostatnio więcej, SPAK postanowił odszukać i przykładowo ukarać wandali.

   - Wystąpiliśmy do Policji o ściganie sprawców – mówi prezes SPAK Krzysztof Putiatycki. –Chcemy, aby oni, a właściwie ich rodzice ponieśli konsekwencje, w tym przede wszystkim materialne za poniesione szkody. Mam też apel do pasażerów, świadków takich zdarzeń. Nie namawiamy do bohaterstwa, ale jeśli ktoś widzi podobne sytuacje, prosimy o powiadomienie kierowcy. To pozwoli nam na szybszą reakcję.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!