Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   SOBOTA W PAŁACU - impreza dla dzieci w wieku przedszkolnym

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   SOBOTA W PAŁACU - impreza dla dzieci w wieku przedszkolnym

   Już w sobotę, 18 marca pierwsza w tym roku szkolnym odsłona SOBOTY W PAŁACU – imprezy dla najmłodszych dzieci i ich opiekunów, która po kilku latach wraca do Pałacu Młodzieży! - Tym razem do uczestnictwa zapraszamy również dzieci z Ukrainy. Będziemy się integrować poprzez wspólną zabawę, animacje ruchowe przy muzyce oraz aktywność plastyczną - powiedziała Monika Wilczyńska z Pałacu Młodzieży.

   W trakcie spotkania uczestnicy usłyszą opowieść pt. „BAJKA O DRZEWIE” autorstwa Elizy Piotrowskiej, a ilustracje obejrzą na dużym, kinowym ekranie. Dodatkową atrakcją będzie zaangażowanie i integracja młodzieży polsko-ukraińskiej, która odczyta tekst książki dzieciom.

   Po lekturze, prowadzący zaproszą dzieci do zabaw plastycznych i muzyczno–ruchowych, dzięki którym dzieci dowiedzą się jak ważne są drzewa dla nas i naszego środowiska!

   - Będziemy udawać drzewo, wiatr szumiący w jego koronie, ptaki śpiewające i wijące gniazda wśród gałęzi. Najmłodsi utrwalą sobie rytm pór roku, dowiedzą się skąd się biorą słoje w pniu, zrozumieją, dlaczego tak ważne są dla nas drzewa - zaznaczyła Monika Wilczyńska. - Ozdobimy także wspólne drzewo kolorowymi liśćmi, a każde dziecko stworzy własnego, niepowtarzalnego leśnego stworka lub zwierzaka z drewnianych plastrów i kolorowych papierów. Drzewo – symbol naszego działania, zostanie wyeksponowane w Pałacu Młodzieży i wykorzystane do stworzenia wystawy edukującej z zakresu ekologii.

    

   Na wydarzenie obowiązują NIEODPŁATNE KARTY WSTĘPU. Więcej informacji na naszej stronie:

   https://palac.szczecin.pl/2023/03/bajka-o-drzewie-sobota-w-palacu/

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!