Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   SBO: Skatepark Chełminek gotowy

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   SBO: Skatepark Chełminek gotowy
   7.jpg
   3.jpg
   2.jpg
   6.jpg
   9.jpg
   4.jpg
   10.jpg
   8.jpg
   1.jpg
   5.jpg

   Obiekt czeka jeszcze na pozwolenie na użytkowanie, ale już wkrótce będą mogli z niego korzystać amatorzy rolkowych i deskorolkowych akrobacji. "Budowa skateparku Chełminek" to jeden ze zwycięskich projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

   Przy ulicy Chełmińskiej powstały żelbetowe tory do jazdy i akrobacji na rolkach oraz deskorolkach, wykonane metodą torkretowania. Na przeszkodach zamontowano tzw. copingi. Cały obiekt ma powierzchnię 800 m2.

   - W ramach zagospodarowania terenu wykonane zostały alejki o nawierzchni mineralnej, dojścia z kostki betonowej, betonowe siedziska w formie „minitrybuny” oraz schody terenowe - informuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Obiekt został wyposażony w urządzenia małej architektury: stojaki na rowery, kosze na śmieci, tablicę regulaminową, zabudowę parawanową toalety przenośnej.

   Pojawiły się również nasadzenia: 30 drzew z gatunku wiąz holenderski, grab pospolity, żywotnik zachodni oraz prawie 300 krzewów z gatunku irga płożąca, irga Dammera oraz berberys Thunberga, a także trawniki. Jest też poidełko i nowe oświetlenie, w tym specjalnie dedykowane takim obiektom jak skatepark. Aktom wandalizmu ma zapobiegać monitoring.

   Inwestycję zrealizował Zakład Usług Komunalnych. Wykonawcą jest konsorcjum firm: Thomas Sp. z o.o. Sp.k. oraz Techramps Sp. z o.o. Sp.k., a koszt prac to 1 747 207 zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!