Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   SBO 2024: Już jutro startuje nabór projektów!

   Sylwia Cyza-Słomska

   Sylwia Cyza-Słomska

   SBO 2024: Już jutro startuje nabór projektów!

   14 marca, punktualnie w południe, rozpocznie się nabór projektów w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszamy!

   Nabór potrwa do 13 kwietnia 2023 r.  do godz. 15.00. Wystarczy mieć pomysł na inwestycje lub działanie, zebrać minimalną liczbę 10 podpisów na liście poparcia i w podanym terminie zgłosić swój wniosek do magistratu. Każdy mieszkaniec może złożyć nieograniczoną liczbę propozycji.

   - Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja, na nowych zasadach, pozwoli mieszkańcom rozwinąć skrzydła i zgłosić projekty, których realizacja będzie możliwa m.in. dzięki  wprowadzeniu nowej kategorii „Zielonego SBO” – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. – Zachęcamy do kontaktu z nami, zadawania pytań i dzielenia się swoimi pomysłami.

   70% puli środków zostanie przeznaczone na projekty lokalne, a 30% na – „Zielone SBO” – czyli projekty związane z ochroną miejskiego środowiska przyrodniczego. Wartość każdego z projektów Zielonego SBO nie może być wyższa niż 50% całości środków SBO przeznaczonych na realizację tych projektów. Wszystkie zgłoszone projekty mogą być realizowane na terenach należących do gminy, lub spółdzielni mieszkaniowych.

   Projekty zweryfikowane w Urzędzie rozpatrywać będzie Rada. W skład Rady wejdą: przedstawiciele organizacji pozarządowych, rad osiedli, mieszkańcy i przedstawiciele jednostek miejskich. Odwołania przekazywane będą do Komisji składającej się z przedstawicieli Komisji ds. Skarg, Wniosków i Petycji  Rady Miasta oraz autorów zwycięskich projektów poprzednich edycji SBO.

   Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to 17 200 000 zł ( w tym projekty Zielone SBO - 5 160 000 zł, projekty lokalne -12 040 000 zł).

   Więcej:
   www.sbo.szczecin.eu

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!