Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   SBO 2023: Zobacz tegoroczne pomysły na Szczecin

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   SBO 2023: Zobacz tegoroczne pomysły na Szczecin

   Można już zapoznać się z projektami mieszkańców zgłoszonymi  do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku jest ich aż 218 i wszystkie zostały opublikowane na stronie www.sbo.szczecin.eu

   Większość z nich jest po weryfikacji formalnej, niektóre wymagają uzupełnień i modyfikacji ze strony autorów, inne z kolei weszły w fazę weryfikacji merytorycznej. Kilka trafiło już pod obrady  społecznego Zespołu Opiniującego SBO, a za jego pośrednictwem  na listę do głosowania.

   - Proces weryfikacji jest złożony i wieloetapowy, angażujący wiele jednostek miejskichwyjaśnia Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego.Każdy projekt jest inny i oceniany  indywidualnie. Ważne jest  sprawdzenie możliwości realizacji zgłoszonych pomysłów oraz ich zgodność z obowiązującymi przepisami prawa i kompetencjami miasta. W pierwszej kolejności oceniamy czy  wnioski zostały poprawnie złożone, czy mają wszystkie niezbędne informacje i załączniki  oraz czy projekty spełniają wymóg ogólnodostępności dla mieszkańców. Następne kwestie brane pod uwagę to m.in. możliwość realizacji projektu we wskazanej przez autora lokalizacji czy prawidłowość wskazanych kosztów. Wszelkie konieczne zmiany projektów są konsultowane z wnioskodawcami, dlatego  weryfikacja  to czas intensywnej współpracy pomiędzy  autorami, urzędem i zespołami społecznymi. 

   W  tym roku mieszkańcy zgłosili 41 projektów ogólnomiejskich  i 177 lokalnych.  Projekty, które pozytywnie przeszły weryfikację formalną zostaną poddane weryfikacji merytoryczna. Te, które przejdą pozytywnie całą procedurę  i zostaną zatwierdzane przez zespoły społeczne trafią na listę do głosowania. To z nich mieszkańcy wybiorą te najlepsze, które zostaną zrealizowane.

   Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to 17 520 000 zł.

   Więcej na temat SBO - www.sbo.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!