Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   SBO 2022: Podsumowanie

   Sylwia Cyza-Słomska

   Sylwia Cyza-Słomska

   SBO 2022: Podsumowanie

   Za nami kolejna edycja Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, a co za tym idzie kolejna ewaluacja, w której eksperci w drobiazgowy sposób podsumowali ubiegłoroczny proces.

   Raport analizuje m.in. ocenę SBO przez mieszkańców głosujących w procesie, zespoły społeczne, czy projektodawców. Badacze analizują również wiek, formy zaangażowania poszczególnych grup oraz czynniki pozytywnie i negatywnie oceniane przez biorących udział w badaniu.

   - W roku 2021 powtórnie musieliśmy zmierzyć się z ograniczeniami realizacji socjologicznych badań ewaluacyjnych, wynikającymi z obostrzeń związanych z pandemią – podsumowują autorzy raportu. - Wywiady grupowe zostały przeprowadzone za pośrednictwem sprawdzonych w poprzedniej edycji platform wideokonferencyjnych. Ankiety zbierano w formie zdalnej za pośrednictwem linku dołączanego do wiadomości e-mail oraz strony internetowej. Link ten prowadził do kwestionariusza przygotowanego w specjalistycznym programie do zbierania danych za pośrednictwem Internetu. Prace zespołu badawczego wymusiły zachowanie dystansu społecznego i ograniczyły pracę do możliwości konsultacji w ograniczeniu sanitarnym (w tym konsultacji zdalnych).

   Raport ewaluacyjny jest corocznym dokumentem podsumowującym kolejne edycje SBO. Uwagi oraz wnioski mieszkańców w nim zawarte są  cenną wskazówką do planowania kolejnych działań związanych z projektem.

   Raport opracował  zespół w składzie:

   dr Robert Bartłomiejski (Instytut Socjologii US) – kierownik projektu

   dr hab. Arkadiusz Kołodziej (Instytut Socjologii US)

   dr hab. Maciej Kowalewski, prof. US (Instytut Socjologii US)

   dr Włodzimierz Durka (Instytut Socjologii US)

   dr Dorota Kowalewska (Instytut Nauk o Polityce i o Bezpieczeństwie US)

   Sfinansowano ze środków Gminy Miasto Szczecin.

   Raport ewaluacyjny TUTAJ. 

   https://konsultuj.szczecin.pl/chapter_116285.asp

    Więcej informacji o Szczecińskim Budżecie Obywatelskim: www.sbo.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!