Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Ruszają ferie zimowe!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Ruszają ferie zimowe!

   Szczecińscy uczniowie rozpoczną ferie zimowe. Co ciekawego będzie się działo w tym czasie w mieście? Sprawdziliśmy to dla Was!

   Tradycyjnie już, szczecińskie szkoły podstawowe zorganizowały półkolonie w ramach akcji „Ferie Zimowe 2024”. W ich ramach, na uczestników czeka urozmaicony program i profesjonalna opieka, która z całą pewnością zadba o to, by nikt nie narzekał na nudę. Wszelkie szczegóły dot. półkolonii w szkołach można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin oraz bezpośrednio w szkołach.

   Zimowe ferie, to przede wszystkim czas na odpoczynek od szkoły i nauki, ale nigdy od muzyki. Dlatego w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w trakcie zbliżającej się przerwy zimowej, koncertów będzie w bród, a dodatkowo wszyscy zainteresowani będą mogli zwiedzić szczeciński pałac lodowy lub wziąć udział w warsztatach dla młodych muzyczek, które zwieńczone będą finałowym koncertem. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Filharmonii.

   O to, by szczecińscy uczniowie w ciekawy sposób spędzili czas zadba również Miejska Biblioteka Publiczna.  Bibliotekarki oraz bibliotekarze przygotowali atrakcyjną, bezpłatną ofertę zajęć w aż dziewięciu filiach. Co dokładnie będzie czekać na uczestników warsztatów w bibliotekach? Tego dowiecie się wchodząc na stronę internetową MBP:
    
   Dwa tygodnie ferii można spędzić aktywnie ...

   Ciekawą ofertę dla miłośników sportu przygotował Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. W ramach programu „Ferie z pływackim Szczecinem”, który adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, młodzi sportowcy będą m.in. doskonalić posiadane umiejętności oraz wykorzystywać je w trakcie zorganizowanych gier i zabaw w wodzie. Dodatkowo uczestnicy nauczą się podstawowych zachowań w kontakcie z wodą oraz poznają podstawowe elementy bezpiecznego wypoczynku nad wodą, dbałości o zdrowie własne i współćwiczących.

   Zajęcia będą odbywać się w pływalniach w SP 51 (ul. Jodłowa 21) oraz w CKS (ul. Rydla 49), a wszelkie niezbędne szczegóły dostępne są na stronie internetowej MOS.

   To jeszcze nie wszystko! Jeśli wolicie łyżwy od pływania, z całą pewnością ucieszy Was oferta lodowiska zlokalizowanego przy Netto Arenie. W trakcie najbliższych dwóch tygodni nie zabranie tak warsztatów z nauki jazdy, zabaw i animacji. Szczegóły na ten temat dostępne są na stronie internetowej zstw.szczecin.pl   ... i kreatywnie

   W trakcie nadchodzących ferii zimowych Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza na cykl warsztatów plastycznych towarzyszących czterem wystawom czasowym. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7–10 lat, a każda z muzealnych przygód zakończy się kreatywnymi działaniami plastycznymi. Zobacz szczegóły.

   Niezależnie od pogody doskonałą zabawę gwarantuje również Teatr Lalek „Pleciuga”. Organizatorzy zapraszają na teatralne warsztaty kreatywne, w których mogą wziąć udział dzieci w wieku od 8 lat. Wszystkie szczegóły, w tym godziny poszczególnych zajęć, dostępne są na stronie internetowej Teatru.

   Doskonałym pomysłem na spędzenie najbliższych wolnych dni może być także wizyta w szczecińskim Muzeum Techniki i Komunikacji. Wszyscy zainteresowani znajdą tam nie tylko ciekawą wystawę, ale również motoeksperymentarium „Smyk”, dzięki któremu będzie można jeszcze mocniej zagłębić się w świat techniki i motoryzacji. Szczegóły dotyczące funkcjonowania MTiK dostępne są na jego stronie internetowej: https://muzeumtechniki.eu/


   Gry, zabawy i trochę historii

   O uczniach, którzy przerwę zimową będą spędzać w Szczecinie nie zapomniał również Zamek Książąt Pomorskich. Ferie w Zamku to wspaniała okazja, aby w aktywny i twórczy sposób poznać historię tego niezwykłego miejsca. W tym czasie odbędą się tam m.in. zajęcia dla miłośników historii i rękodzieła oraz twórcze zajęcia dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie również spacerów z przewodnikiem. Informacje dot. oferty przygotowanej przez Zamek, znajdują się na stronie internetowej instytucji.

   Do wspólnego spędzenia czasu w trakcie tegorocznych ferii zimowych zachęca również Książnica Pomorska. Pracownicy tej instytucji przygotowali szereg bezpłatnych warsztatów, gier oraz zabaw, spośród których każdy z całą pewnością znajdzie coś dla siebie. Informacje o wydarzeniach organizowanych przez Książnicę dostępne są na stronie internetowej.  


   Więcej informacji dot. wydarzeń dla dzieci i młodzieży w Szczecinie znajduje się:

   - na  Portalu Edukacyjnym 

   - na wiadomosci.wydarzenia

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!