Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   Rekordowy weekend na Arkonce

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Rekordowy weekend na Arkonce

   Upalny weekend sprawił, że ludzie tłumnie korzystali z uroków szczecińskiej Arkonki. W piątek, sobotę i niedzielę obiekt odwiedziło ponad 16,5 tysiąca osób. Niestety, nie wszyscy potrafili się zachować zgodnie z zasadami jakie obowiązują na obiekcie.

   Szczecińska Majorka już dawno nie miała aż tylu gości. Przyjechali na nią nie tylko mieszkańcy Szczecina, ale również goście z innych, okolicznych miast. Parking wypełniony był do ostatniego miejsca.

   - W basenach ochłody szukały tysiące osób - informuje Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Tylko przez jeden weekend kompleks odwiedziło ponad 16,5 tysiąca plażowiczów!

   Niestety, nie obyło się bez aktów wandalizmu. Nieznani sprawcy powyrywali w basenie sportowym zaczepy trzymające liny oddzielające tory. Zaczepy powyrywane zostały z betonowych cokołów.

   Kolejny problem, który pojawia się, nie tylko na Arkonce ale na wszystkich kąpieliskach, to niestety alkohol. Coraz więcej osób po jego spożyciu wchodzi do wody.

   - Przypominamy, że na wszystkich kąpieliskach obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu - mówi Andrzej Kus. - Ci, którzy nie zastosują się do tego przepisu, mogą być wyproszeni z obiektu.

   Tylko w ten weekend Arkonkę opuściło w asyście ochrony kilkadziesiąt osób.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!