Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Przed nami jubileuszowa odsłona Dni Skandynawskich

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Przed nami jubileuszowa odsłona Dni Skandynawskich

   Tematy na czasie, biznes, edukacja, styl życia. Przed nami dwa dni rozmów, spotkań i warsztatów, czyli Dni Skandynawskie. Wydarzenie, które od dekady rozwija Szczecin.

    

   - Jesteśmy  doskonałym portem i węzłem logistycznym dla naszych sąsiadów z północy. Bliskość Szczecina doceniają nie tylko turyści, ale i przedsiębiorcy, gdyż ponad 170 firm ze skandynawskim kapitałem prowadzi tu swoją działalność. Zresztą najlepszym potwierdzeniem kluczowej roli naszego miasta jest niedawna wizyta samego króla Danii – podkreśla Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

   Współpraca Szczecina z krajami skandynawskimi trwa od wielu lat i zacieśnia się coraz bardziej. Otwartość na innowacje i rozwój, a także świadomość znaczenia ekologii w życiu codziennym to cechy wspólne obu partnerów. Szczecin to zatem naturalne środowisko dla Dni Skandynawskich

   Temat przewodni dziesiątej edycji wydarzenia to: „Sztuczna Inteligencja i edukacja przyszłości - między technologią a odpowiedzialnością społeczną”, dlatego podczas Dni Skandynawskich nie zabraknie rozważań i przykładów na to jak technologia wpływa na przemysł i jego poszczególne sektory, jakie korzyści i wyzwania niesie ze sobą wdrożenie sztucznej inteligencji w procesach biznesowych, a także jak edukacja może dostosować się do nowych wymagań rynku pracy. Nie zabraknie również tematów poświęconych etyce biznesu, ochrony danych czy równości.

   - W części wydarzeń towarzyszących zaplanowano liczne atrakcje kulturalne, rajd rowerowy, kolorową paradę, która przejdzie ulicami miasta oraz Piknik Skandynawski - mówi Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta. - To znakomita okazja do dobrej zabawy i relaksu na świeżym powietrzu w stylu „hygge”, a także możliwość poznania kultury krajów nordyckich w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia


   10. Dni Skandynawskie odbędą się w dniach 9-10 maja w Technoparku Pomerania w Szczecinie.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!