Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Prawa dziecka na pierwszym planie

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Prawa dziecka na pierwszym planie

   W dniach od 20 do 24 listopada odbędzie się w Szczecinie II Tydzień Praw Dziecka. W ciągu tych kilku dni zaplanowano masę wydarzeń dla mieszkańców - warsztaty dla uczniów i rodziców, serie wykładów i spotkań w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego, Domu Skandynawskim i Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Będzie to wyjątkowa okazja aby dowiedzieć się więcej o prawach dzieci i młodzieży, a także o tym jak je chronić i egzekwować.

   Tydzień Praw Dziecka zostanie zainaugurowany 20 listopada czyli w rocznicę przyjęcia konwencji o prawach dziecka przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Będzie to okazja do dyskusji, wymiany poglądów i poruszenia ważnych kwestii związanych z przestrzeganiem praw dziecka. Gościem specjalnym będzie Marek Michalak – pedagog specjalny, działacz społeczny, publicysta, który w latach 2008-2018 pełnił funkcję Rzecznika Praw Dziecka.

   W programie znajdzie się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu multimedialnego “Twój głos - Twoje prawa”, w którym uczniowie z różnych szkół przedstawią swoje pomysły na promowanie praw dziecka.

   Podczas inauguracji w galerii prezydenckiej urzędu miasta prezentowana będzie wystawa „Prawa dziecka oczami dzieci”. To prace plastyczne przygotowane przez przedszkolaków na warsztatach organizowanych przez Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Galerii Kaskada wspólnie ze studentami Instytutu Pedagogiki US.

   Przez cały tydzień zaplanowano również warsztaty dla dzieci, prelekcje dla studentów, warsztaty prawne, spotkania dla rodziców i opiekunów dzieci.  Spotkania podzielone są tematycznie oraz kierowane do poszczególnych grup wiekowych. Będą to m. in. warsztaty dotyczące ochrony praw wizerunku dziecka, spotkanie z czytankami i kolorowankami dotyczącymi praw dziecka dla przedszkolaków, warsztaty i wykłady przygotowane z myślą o studentach czy warsztaty dla rodziców dotyczące parentyfikacji, prawa dziecka do żałoby czy standardów opieki okołoporodowej .

   Pełny harmonogram wydarzeń, szczegółowe informacje oraz linki z informacjami dotyczącymi zapisów na poszczególne spotkania można znaleźć na stronie Centrum Inicjatyw Rodzinnych:
   https://rodzina.szczecin.eu/aktualnosci/ii-tydzien-praw-dziecka

   Tydzień Praw Dziecka organizowany jest wspólnie przez Okręgową Izbę Adwokacką w Szczecinie, Wydział Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego, Centrum Inicjatyw Rodzinnych, fundację Akcja Serducho i Stowarzyszenie Urzędników Stanu Cywilnego Rzeczypospolitej Polskiej.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!