Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Poznaj historie ukryte w szczecińskich słuchowiskach

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Poznaj historie ukryte w szczecińskich słuchowiskach
   Plakat.jpg
   aleja żeglarzy.jpg

   Opowiadają legendy, przybliżają historie miejsc i przedstawiają losy postaci związanych ze Szczecinem. Mowa o słuchowiskach, które pojawiły się właśnie jako nowa atrakcja przy zwiedzaniu Szczecina. Znajdziemy je na tablicach informacyjnych przy obiektach turystycznych oraz w sieci.

   Od teraz na 10 tablicach informacyjnych opisujących atrakcje turystyczne w Szczecinie znajdziemy dodatkowy kod QR, pod którym kryją się słuchowiska. To nowy element wśród multimedialnych szczecińskich treści turystycznych, który z powodzeniem działa już w kilku innych miastach Polski.

   W Szczecinie kody QR słuchowisk umieszczone są jako dodatkowa informacja na tablicach oznaczenia miejsc wyjątkowych (system informacji miejskiej - SIM). Takie tablice znajdziemy m.in. na Placu Solidarności, w okolicach Jasnych Błoni czy Wilii Lentza. Zwierają one fakty dotyczące miejsca, przy którym się znajdują i opisują dokładnie jego historię.

   Słuchowiska powstały we współpracy z twórcami systemu Poznaj Historię i nie są zwykłymi tekstami informacyjnymi.

   - To multimedialny spektakl, do którego zaangażowani zostali aktorzy i lektorzy - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Dla urozmaicenia, słuchowiska często opowiadają nie o samych obiektach, ale przywołują związane z nimi historie i legendy. Dla przykładu słuchowisko nt. Zamku Książąt Pomorskich opiera się o historię Sydonii von Borck, słuchowisko nt. Placu Orła Białego poświęcone jest opowieści o carycach ze Szczecina.

   Gdzie szukać tych nowych multimedialnych treści? Oto lista:

   • Zamek Książąt Pomorskich
   • Plac Solidarności
   • Wały Chrobrego
   • Plac Orła Białego
   • Willa Lentza
   • Ratusz Staromiejski
   • Aleja Żeglarzy
   • Jasne Błonia
   • Filharmonia Szczecińska
   • Bazylika pw. św Jakuba

   Słuchowiska trwają średnio 6 minut. Są dodatkową atrakcją przy zwiedzaniu. Jak ich wysłuchać? Wystarczy zeskanować zamieszczony na tablicy kod QR za pomocą smartfona i odsłuchać nagranych treści. Można również zapoznać się z nimi w sieci - wchodząc na stronę https://www.poznajhistorie.pl/city/szczecin. Ponadto są też dostępne przy opisach tych miejsc na www.visitszczecin.eu.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!