Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Polana Księżnej Dąbrówki czeka na wykonawcę

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Polana Księżnej Dąbrówki czeka na wykonawcę
   Dąbrówka1.jpg
   Dąbrówka2.jpg
   Dąbrówka3.jpg

   Powstanie na Stołczynie i będzie miejscem odpoczynku i zabawy dla okolicznych mieszkańców.  Polana rodzinna Księżnej Dąbrówki to kolejny projekt Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego realizowany przez Zakład Usług Komunalnych.

   Chodzi o niezagospodarowany teren pomiędzy budynkiem mieszkalnym przy Księżnej Dąbrówki 22 – 24b, a boiskiem Szkoły Podstawowej nr 9. Zgodnie z projektem ma on zostać całkowicie odmieniony. Miejsce zostanie uporządkowane, powstaną ozdobne ogrodzenia z bramą wejściową, alejki i trawniki. Na środku stanie drewniana, zadaszona wiata rekreacyjna, a obok stanowisko z grillem parkowym.

   W różnych zakątkach polany pojawią się siedziska ze stołami piknikowymi, ławki, leżaki, a nawet podwójne huśtawki. Wybudowane zostanie również rekreacyjne boisko trawiaste dla dzieci. Ważnym elementem nowej przestrzeni będzie zieleń: 25 nowych drzew, m.in. brzozy białe, klony jesionolistne, lipy i ozdobne wiśnie, do tego 275 krzewów iglastych i liściastych, takich jak róże, jałowce i cisy oraz tysiące bylin i pnączy na wyniesionych kwietnikach.

   Firmy zainteresowane realizacją tej inwestycji mogą składać swoje oferty na stronie Platformazakupowa.pl do 4 października 2023 r. do godz. 9.00. Wyłoniona firma będzie miała na realizację zadania 245 dni od daty przekazania placu budowy.

   Drugi element tego projektu SBO stanowi Portowy Fotopunkt Grobla. To miejsce, w którym mieszkańcy oraz turyści będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Szczecina, na tle przepływających po Odrze statków. Będzie to możliwe dzięki specjalnej tablicy z kodem QR, odsyłającym do strony internetowej informującej o ruchach statków na Odrze. Punkt będzie miał kształt dziobu łodzi. Burty będą wykonane ze stali kortenowskiej a pokład z desek ryflowanych z drewna egzotycznego.  Całość będzie zamontowana na stalowej konstrukcji zabetonowanej w gruncie.  Na realizację tej części projektu ZUK podpisał już umowę z firmą Usługi Budowlane Wiesław Furtak.  

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!