Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Podsumowanie wydarzenia: Dron Arena 2023 - Whoop of Poland. Wyścigi mikro dronów.

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Podsumowanie wydarzenia: Dron Arena 2023 - Whoop of Poland. Wyścigi mikro dronów.

   W sobotę 18 Marca 2023 r., w Szczecinie zmierzyli się najlepsi zawodnicy z całej Polski, a ich zmagania można było obserwować zarówno na miejscu, czyli w sali kinowej INKU przy Al. Wojska Polskiego 90 jak i online dzięki transmisji na żywo.

   - W stolicy Pomorza Zachodniego ponownie spotkali się zawodnicy, którzy lubią połączenie zdrowej sportowej rywalizacji i nowych technologii. Wyścigi mikro dronów były jednym z głównych wydarzeń w ramach odlotowej 12 rocznicy działalności Fundacji Kamienica1 oraz Whoop Of Poland (cyklu wydarzeń dotyczących tematyki mikro dronów organizowanego w różnych miastach na terenie Polski) - opowiada Paulina Pojawis z Fundacji Kamienica1.

   - W zawodach wystartowało 20 zawodników z różnych części Polski. Największa liczba reprezentantów - bo aż 8 pochodziła ze Szczecina, następna w kolejności z Wrocławia w liczbie 5. W rywalizacji udział wzięli również zawodnicy z miast takich jak: Chodzież, Olsztyn, Bydgoszcz, Leszno, Gdańsk, Częstochowa czy Libertów.

   Złoto i pierwszy stopień podium należał do “admv -TFS” - Antoniego Daczka z Leszna, zaraz za nim srebro i drugi stopień podium zajął “Pavo” Paweł Majda z Wrocławia, natomiast brąz i trzeci stopień podium wywalczył “BartsonFPV” - Bartosz Piekarski ze Szczecina!

   - Na miejscu czekało mnóstwo atrakcji dla publiczności, która na miejsce przybywała licznie - można było podziwiać zmagania zawodników na dużym ekranie w sali kinowej, założyć specjalne gogle by sprawdzić co widzi zawodnik podczas sterowania swoim mikro dronem w czasie wyścigu na żywo tzw. system FPV (First Person View), obserwować przelatujące wokół drony, poznać i porozmawiać osobiście z uczestnikami oraz utytułowanymi zawodnikami w Polsce (w tym m. in.: z zeszłorocznym wicemistrzem Polski “dużych” dronów wyścigowych Antonim “Admovie” Daczka, który okazał się zwycięzcą wyścigów mikro dronów w Szczecinie)!

   Zapis z transmisji na żywo można obejrzeć na profilu:

   https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=784361259704170

   Wspomniane wyścigi mikro dronów zostały zrealizowane jako jedno z kolejnych wydarzeń pod nazwą “Dronowo”, czyli bezpłatnych cyklicznych spotkań miłośników dronów w Szczecinie, które odbywają się całorocznie w każdy czwartek między godzinami: 18:00 - 21:00 - więcej informacji na dedykowanej grupie:

   https://www.facebook.com/groups/Dronowo.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!