Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Podaruj komuś cząstkę siebie i… uratuj mu życie!

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Podaruj komuś cząstkę siebie i… uratuj mu życie!

   Masz od 18 do 55 lat, jesteś zdrowy i chciałbyś komuś uratować życie? Świetnie się składa, bowiem właśnie trwa akcja rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku organizowana przez studentów PUM we współpracy z DKMS.

   Rejestracja jest wyjątkowo prosta. Chwila rozmowy podczas której zbierany jest wstępny wywiad medyczny, wypełnienie prostego formularza oraz bezbolesne pobranie wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka – właśnie tylko tyle potrzeba by dołączyć do bazy Potencjalnych Dawców Szpiku. A wszystko po to, by znaleźć „bliźniaków genetycznych” dla pacjentów potrzebujących przeszczepu i dać pacjentom szansę na życie.

   - Przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego jest często jedynym ratunkiem dla Pacjentów chorych na nowotwory krwi. Regularne powiększanie bazy daje im nadzieję i szansę na zdrowie - mówią przedstawiciele fundacji DKMS. - Każda osoba może być bohaterem, wystarczy zarejestrować się i być gotowym pomóc.

   Projekt HELPERS’ GENERATION fundacji DKMS, który już po raz kolejny jest realizowany w Szczecinie, od 2013 roku zrzesza studentów z całej Polski wokół idei dawstwa szpiku i ratowania życia pacjentom, dla których często jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku. Dotychczas społeczność studencka przeprowadziła łącznie aż 1626 akcji rejestracji w całej Polsce, podczas których zarejestrowało się 163 tys. osób a 1480 z nich już oddało cząstkę siebie, by uratować życie osób chorych. Tym razem, do walki z nowotworami krwi, oprócz Szczecina, dołączyły również m.in. takie miasta jak Gdańsk, Kraków, Warszawa, Białystok, Poznań, Wrocław oraz Biała Podlaska.

    

   CO, GDZIE, KIEDY

   HELPERS' GENERATION Pomorski Uniwersytet Medyczny

   Rejestracja Potencjalnych Dawców Szpiku

   GDZIE: Biblioteka Główna PUM (Parter, al. Powstańców Wielkopolskich 20)

   KIEDY: 15.04.2024 r. (poniedziałek) godz. 09:00 – 21.04.2024 r. (niedziela), godz. 16:00

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!