Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Pobierz aplikację i zwiedzaj miasto

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Pobierz aplikację i zwiedzaj miasto

   Lubisz spacerować po Szczecinie i chciałbyś poznawać jego historię oraz ciekawostki na temat mijanych miejsc? Od teraz jest to bardzo łatwe, dzięki aplikacji Explore Szczecin zwiedzania nabiera innego znaczenia.

   Wygodne buty, słuchawki w uszach i aplikacja Explore Szczecina na Twoim smartfornie. Oto przepis na udany spacer wypełniony historią i miejskimi ciekawostkami. W sklepach Google Play i App Store jest już dostępne nowe narzędzie umilające eksplorowanie Szczecina. Explore Szczecin to nie zwykła mapa z ciekawymi punktami, to audio guide, który oferuje nam 10 tras tematycznych opartych na Miejskim Szlaku Turystycznym.

   - Aplikacja Explore Szczecin dedykowana jest turyście pieszemu. Na bazie czerwonego szlaku stworzyliśmy kilka innych propozycji wycieczek. Aplikacja pokazuje nasze obecne położenie. Oprócz tego, że możemy sobie spacerować i czytać o miejscach, które mijamy, możemy także je wysłuchać, bo Explore Szczecin jest wyposażona także w lektora – wyjaśnia Szymon Maksymiuk z Centrum Informacji Turystycznej w Szczecinie. ­

    

    

   Do wyboru mamy 10 tras, na których zostały wyznaczone miejsca warte uwagi, atrakcje oraz ciekawostki. Trasy mają różną długość od 1 do 10 km i obejmują różne tematy m.in.:  Wokół Starego Miasta; Historyczne Nowe Miasto; Śladami Dynastii Gryfitów; Twierdza Szczecin. Wybierając opcję lektora usłyszymy masę ciekawostek, które załączą się automatycznie, gdy zbliżymy się do konkretnej lokalizacji wyznaczonej na trasie.

   - W tym momencie możemy schować telefon do kieszeni, włożyć słuchawki do uszu i spacerować po Szczecinie, słuchając tego, co lektor nam opowie o miejscach, które znajdują się na szlaku – dodaje Szymon Maksymiuk.

   Aplikacja jest dostępna w trzech wersjach językowych i można ją pobrać w sklepach internetowych: Google Play (Android) oraz App Store (iOS).

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!