Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Pływacy wracają na Floating Arenę

   Darek Sadowski

   Darek Sadowski

   Pływacy wracają na Floating Arenę

   28 lutego br. (poniedziałek) największa pływalnia w Szczecinie zostanie ponownie otwarta. Przeszklona elewacja obiektu została zabezpieczona, a woda basenowa spełnia obowiązujące normy. Ze względów organizacyjnych, początkowo z Floating Areny będą mogły korzystać jedynie grupy zorganizowane. 

   Jest już bezpiecznie

   Uszkodzenia spowodowane przez wichurę 2 grudnia 2021 r., okazały się na tyle poważne, że korzystanie z basenu było niemożliwe. Porywisty wiatr doprowadził do poluzowania przeszkolonych pionowych elementów elewacji basenu. W efekcie narożny fragment ściany zachodniej o powierzchni ok. 10 m2 uległ zniszczeniu. Prowadzone w ostatnich tygodniach prace zabezpieczające wnętrze budynku to doraźne działania, które w opinii rzeczoznawcy budowlanego gwarantują użytkownikom pływalni bezpieczeństwo. Jednocześnie, na zewnątrz obiektu będą kontynuowane działania mające na cele wzmocnienie konstrukcji elewacji.

   Grupy zorganizowane

   Jednym z warunków uruchomienia basenu było wydzielenie i zamknięcie stref potencjalnie niebezpiecznych, dlatego nie m.in.: trybuny, siłownia, gabinety rehabilitacji i odnowy biologicznej znajdujące się w kompleksie Szczecińskiego Domu Sportu, nie będą dostępne dla użytkowników. Częśćusług będzie realizowana w innych miejsach (szczegóły dostępne w kasie).

   W związku z powyższym, przez pierwsze dwa tygodnie z pływalni będą mogły korzystać wyłącznie grupy zorganizowane. Jeżeli w tym czasie nie zostaną odnotowane żadne incydenty związane z nieprzestrzeganiem zasad dot. poruszania się w wyznaczonych strefach, w połowie marca br. wstęp na Floating Arenę będą mieli również klienci indywidualni.

   Co dalej z Floating Areną?

   Z uwagi na fakt, iż rzeczoznawca budowalny, który przygotowuje ekspertyzę dot. uszkodzeń Floating Areny, był zaangażowany w prace naprawcze i budowę zabezpieczenia, termin złożenia przez niego dokumentacji został przesunięty na koniec marca. Na podstawie ekspertyzy zostaną podjęte decyzje dot. docelowego zabezpieczenia uszkodzeń.   

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!