Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   21°

   Park Kasprowicza. Kto podejmie się rewitalizacji tego fragmentu?

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Park Kasprowicza. Kto podejmie się rewitalizacji tego fragmentu?

   Zakład Usług Komunalnych ogłosił przetarg na rewitalizację Parku im. Jana Kasprowicza w okolicy ulic Juliusza Słowackiego, Zacisznej i Piotra Skargi. Jest to zwycięski projekt w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, który cieszył się dużym poparciem mieszkańców. Termin składania ofert to 15 marca godzina 9 rano.

   Zamówienie obejmować będzie przebudowę istniejącej, zniszczonej alejki znajdującej się we wspomnianych okolicach. Tuż obok powstanie duży plac zabaw dla dzieci. Znajdzie się w zupełnie nowym miejscu. Miejsce dla maluchów będzie oświetlone, podobnie jak nowy szlak. Powstanie 14 punktów świetlnych. Wyremontowane zostaną schody terenowe oraz murki. Dodatkowo ustawione zostaną elementy małej architektury.

   Nie obędzie się także bez dodatkowej zieleni. Pojawią się drzewa, krzewy ozdobne oraz krzewy i byliny przyjmujące nadmiar wody. Ponieważ mamy miejsce do czynienia z zabytkowym terenem, wszystkie ustalenia konsultowane były z konserwatorem zabytków.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!